Shadow

Drobne błędy – poważne skutki: dlaczego odpowiednia pielęgnacja cery naczynkowej jest tak ważna?

4_Drobne błędy - poważne skutki dlaczego odpowiednia pielęgnacja cery naczynkowej jest tak ważna

Jej pielęgnacja nie należy do najłatwiejszych zadań, a drobne zaniedbania mogą sprawić, że uciążliwe pajączki przestaną być jedynym problemem. Co każda z nas powinna wiedzieć na temat cery naczynkowej oraz podstawowych zasad obowiązujących w jej pielęgnacji?

Cera naczynkowa – jakie cechy są typowe w jej przypadku?

Pękające naczynka, zwane ze względu na swój wygląd pajączkami, są najbardziej typową cechą cery naczynkowej. Początkowo są one problemem występującym sporadycznie i pojawiają się pod wpływem pewnych czynników, np. nagłej zmiany temperatur. Z czasem jednak dochodzi do trwałego uszkodzenia naczynek, czego efektem są widoczne, stale obecne na twarzy pajączki. Kruche naczynka, które prześwitują przez delikatną skórę, zazwyczaj szpecą policzki, choć większość kobiet najbardziej narzeka na uciążliwe pajączki pojawiające się w okolicy nosa.

Niewłaściwa pielęgnacja – na jakie problemy narażone są posiadaczki cery naczynkowej?

Drobne zaniedbania związane z codzienną pielęgnacją cery naczynkowej mogą sprawić, że nieestetyczne pajączki przestaną być jedynym problemem. Pękające naczynka krwionośne mogą doprowadzić do wielu poważnych schorzeń, przy czym problemem dość często pojawiającym się jako skutek problemów z kruchymi naczynkami jest trądzik różowaty.

Czego należy unikać?

Istnieje wiele czynników, których cera naczynkowa nie toleruje. Stres, zbyt wysokie lub zbyt niskie temperatury, promienie UV, zbyt pikantne przekąski – wszystkie te czynniki mogą przyczynić się do nasilenia problemów z pękającymi naczynkami. Niebezpieczne są też peelingi oraz te kosmetyki, w których znajdują się kwasy owocowe. Unikanie tych zagrożeń to podstawa dla każdej kobiety walczącej z pajączkami. Równie ważne jest systematyczne wzmacnianie naczynek krwionośnych. Jakie środki mogą okazać się tu cennym wsparciem?

Jak zadbać o cerę naczynkową?

Wybór odpowiednich kosmetyków może uchronić nas przed wieloma problemami. Cera naczynkowa wymaga maksymalnej ochrony przed szkodliwym wpływem czynników środowiskowych, jednak wykorzystywane w tym celu kosmetyki muszą wykazywać się niezwykłą delikatnością. Warto unikać eksperymentów przy ich wyborze i stawiać na sprawdzone dermokosmetyki przeznaczone wyłącznie do pielęgnacji cery z rozszerzonymi naczynkami. Jakich składników warto szukać w takich preparatach? Związki krzemu, kasztanowiec zwyczajny oraz witamina C to ważne substancje, które wzmacniają naczynka krwionośne i zwiększają ich elastyczność. Dobry wpływ na delikatne naczynka mają też algi, coraz częściej wykorzystywane w dermokosmetykach. W przypadku kremów na dzień ważne są filtry chroniące przed promieniowaniem UV. W kosmetykach nowszej generacji można dodatkowo znaleźć zielone pigmenty, które pomagają w maskowaniu problemów z rozszerzonymi naczynkami. Są one cennym wsparciem dla wielu kobiet, szczególnie dla tych, które nie chcą ukrywać pajączków pod grubą warstwą pudru.

Cera naczynkowa jest niezwykle delikatna i wymaga w codziennej pielęgnacji. Osoby, które walczą z takim problemem, muszą się zmierzyć z licznymi ograniczeniami. Niestety rezygnacja z drobnych przyjemności, np. z opalania się lub z sięgania po pikantne dania, jest jedną z podstawowych zasad odpowiedniej pielęgnacji takiej cery. Pocieszającym zjawiskiem jest zatem coraz szerszy asortyment nowatorskich kosmetyków, które w walce z rozszerzonymi naczynkami wykazują się coraz większą skutecznością.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *