Shadow

Domowe sposoby na piegi i przebarwienia skórne

currant-896233_1280

Piegi dodają uroku, jednak wiele pań pragnie się ich pozbyć. Uważają one, że piegi je szpecą i często są dla nich naprawdę wielkim problemem.

Jeżeli należymy do piegusów, to najlepiej by było, aby się z tym faktem pogodzić i uwierzyć w to, że dodają nam one osobistego uroku. Jeżeli jednak w żaden sposób nie umiemy ich zaakceptować, to zastanówmy się nad tym, czy można się ich w jakiś sposób pozbyć.

Piegi najczęściej pojawiają się sezonowo i uwypuklają się głównie pod wpływem promieni słonecznych. Oznacza to, że taki piegus jest prawdziwym piegusem tylko latem, a zimą kropeczki znikają całkowicie.

Jest też nieliczna grupa osób, które piegi mają bez względu na porę roku i do tej grupy zaliczamy osoby o rudych włosach i jasnej karnacji. W tym przypadku nic nie da się zrobić z piegami i trzeba je koniecznie polubić.

Pieguski sezonowe mogą nieco zminimalizować występowanie kropek, poprzez ochronę skóry przed działaniem słońca. Zatem gruba warstwa kremu z filtrami UVA i UVB, do tego puder, czapka z daszkiem i okulary przeciwsłoneczne. Jeżeli mimo tej ochrony piegi wyskoczą to warto je potraktować domowymi sposobami na przebarwienia i piegi.

Najlepszym sposobem na rozjaśnienie przebarwień skórnych jest sok z liści porzeczki czarnej. Wystarczy urwać kilka świeżych listków, drobno pokroić i wycisnąć sok. Można też listki zmielić w blenderze i taką papką potraktować twarz.

Podobne właściwości rozjaśniające ma sok z cytryny, jednak on jest bardziej drażniący i może powodować na delikatnej skórze pieczenie i zaczerwienienie.

Innym i prostym sposobem na rozjaśnienie przebarwień, jest smarowanie zmian naturalnym octem jabłkowym.

Te naturalne sposoby nie zaszkodzą naszej skórze, rozjaśnią nieco przebarwienia i dodatkowo dostarczą jest cennych minerałów i witamin.

Warto po nie sięgać najpierw, a dopiero, gdy one zawiodą próbować mocniejszych środków z apteki.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *