Shadow

Jak przygotować skórę do opalania?

bathing-beauty-842139_1280

Lato już za kilka tygodni, czas więc pomyśleć o swojej skórze, tak, aby była odpowiednio przygotowana na te pierwsze promienie słońca. Tylko zadbana i odpowiednio przygotowana skóra opali się równomiernie i utrzyma się jeszcze długo po zakończonym urlopie. Zastanówmy się zatem nad tym jak przygotować skórę do lata aby potem zachwycać piękną i zdrową opalenizną?

Przede wszystkim musimy zdrowo się odżywiać i dbać o to, aby w naszej diecie było dużo warzyw i owoców. Szczególnie cenne są takie, które zawierają bata karoten, który chroni skórę przed wolnymi rodnikami. Najwięcej znajdziemy go w czerwonych lub pomarańczowych warzywach i owocach, zatem warto szczególnie nimi się zajadać. Najwięcej tej cennej substancji znajdziemy w marchewce, którą należy chrupać na surowo lub przyrządzać z niej soki.

Kolejna sprawa to kondycja skóry i jej oczyszczenie. Przed latem warto zaaplikować skórze gruntowny peeling, który dokładnie oczyści z martwego naskórka i sprawi, że skóra stanie się gładka i jędrna. Taki zabieg należy powtarzać przynajmniej dwa razy w tygodniu, a tuż po nim warto wklepać w skórę balsam nawilżający i ujędrniający. Takie zabiegi znacznie poprawią kondycję skóry i sprawią, że będzie ona prezentowała się zdrowo.

Na kondycję skóry bardzo dobrze wpływa też regularna gimnastyka, dlatego warto włączyć ruch do codziennych rytuałów. Nie muszą to być od razu katorżnicze ćwiczenia czy siłownia, wystarczy aerobik czy jazda na rowerze. Fajnie ujędrnią skórę a przy okazji sprawią, że stracimy kilka kilogramów.

Gdy nasza skóra jest już gładka i zadbana, to czas pomyśleć o trwałej depilacji, która zapewni nam komfort i spokój  na kilka tygodni. Możemy oczywiście wybrać tutaj tradycyjny depilator lub nowoczesne urządzenie, które osłabia cebulki wiązkami światła. Takie urządzenia są dość drogie, jednak po kilku zabiegach nasze nogi są gładkie i nie wymagają co tygodniowej depilacji.

Przed wyjściem na słońce pamiętajmy o tym, aby zabezpieczyć skórę filtrami i aby nigdy nie opalać się od razu po depilacji.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *