Shadow

Dlaczego warto jeść lody?

fruit-ice-1397741_960_720

Zastanawiałyście się kiedyś czy lody mogą mieć pozytywny wpływa na zdrowie i urodę? A może większości kojarzą się tylko z ochłodzeniem w trakcie lata? Jesteś obecnie na diecie, ale podczas takich upałów wręcz kusi Cię, aby oprzeć się pokusie. Możesz na chwilę przestać liczyć kalorie, ponieważ mała porcja lodów wcale nie musi być grzechem.

Postaramy się przedstawić Wam kilka powodów dla których warto jeść lody. Zobaczycie tym samym, że mogą wręcz przyczynić się do pozytywnych, a nie negatywnych skutków.

  • Nie są wcale kaloryczne.

Są dietetycy, którzy wręcz zachęcają do jedzenia lodów. Szczególnie jak mamy do czynienia z tak upalnymi dniami jak teraz. Nasz organizm, aby strawić gałkę lodów, musi ją podgrzać do temperatury, jaka panuje w naszym żołądku. Potrzeba na to około 54 kcal, czyli trzeba zainwestować w to sporo energii. Gałka lodów posiada jakieś 50 kcal. Tym samym – jemy i chudniemy!

  • Świetny trening dla kubków smakowych.

Wanilia, czekolada, mięta czy orzech? A może warto jednak wprowadzić mały eksperyment i skusić się na bardziej ekstremalną wersję deseru? Lody o smaku czarnego bzu, oscypka czy też warzyw może brzmią mało smakowicie, ale są idealnym wyjściem dla smakoszy. Na pewno wpłyną pozytywnie na niejedno podniebienie.

  • Nie daj się zniewolić diecie.

Wiedziałyście o tym, że praktycznie każdy dietetyk przyzna, że podstawowy popełniany błąd jest związany z tym, że za ściśle trzymamy się diety i odmawiamy sobie przez to drobnych przyjemności. W innych krajach wprowadzane są nawet tzw. „słodkie dni”. Polega to na tym, że nawet jeśli jesteś na diecie, to przysługuje Ci jeden dzień, w którym możesz pozwolić sobie na małą przyjemność. Kilka kostek czekolady czy lody idealnie nagrodzą nam cały tydzień wyrzeczeń.

  • Bomba witaminowa.

Witaminy są bardzo ważnym składnikiem naszej diety. Jednak kto powiedział, że musimy je przyjmować tylko w tradycyjny sposób? Można znaleźć bardziej przyjemne wyjście. Lody sorbetowe z jogurtem czy owocami? Brzmi i smakuje pysznie! A do tego dostarczają naturalnych składników odżywczych dla naszego organizmu. Nie dość, że smacznie, to jeszcze nisko kalorycznie i przede wszystkim – zdrowo. Możesz też na przykład zmiksować maliny z jogurtem naturalnym lub pomarańcze i cytryny. Dobrym i sprawdzonym deserem na upalne dni będzie też sorbet arbuzowy z dodatkiem miodu. Gwarantujemy, że efekty zadowolą większość podniebień. Warto też zwrócić uwagę na to, że sorbety są świetną alternatywą dla osób, które nie tolerują laktozy.

Jak można zauważyć, jedzenie lodów może powodować, iż będziemy bardziej zdrowi. Nie kolidują one z naszą dietą, wręcz przeciwnie – mogą pomóc. Dodatkowo są świetną opcją na gorącą porę roku. Sprawdzą się w postaci sorbetów, które można w dowolny sposób mix – ować ze sobą. Będą miały także idealne zastosowanie na przyjęciach ze znajomymi, ponieważ można wymyślać sporo pomysłów na zastosowanie ich. Zimna przekąska nie musi tuczyć, trzeba tylko stawiać na zdrowy wybór.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *