Shadow

Dlaczego buty ze skóry naturalnej są najlepsze

buty ze skory

Miłość do butów to cecha wrodzona większości kobiet. A czym panie kierują się podczas wyboru tego elementu garderoby? Przede wszystkim ich wyglądem. Warto jednak wiedzieć, że nie mniej ważny jest materiał, z jakiego zostały one wykonany. Tu niezmiennie króluje skóra – ale ta naturalna. I nie jest to chwyt reklamowy, by płacić więcej. Ten materiał niesie ze sobą szereg mocnych stron.

Przede wszystkim skóra to materiał naturalny, a wszystko, co naturalne, w ostatecznym rozrachunku okazuje się lepsze. Dzięki właściwościom, jakie posiada, oraz dzięki szerokim możliwościom wykończenia, materiał ten z pewnością będzie w stanie pokochać każda kobieta. Skórzane buty damskie mogą występować w formie lekkich sandałków i długich kozaków, trzewików oraz półbutów. A to tylko część możliwości.

Decydując się na skórzane buty, zyskujemy produkt trwały i przyjazny dla stopy. Skóra jest materiałem o doskonałej wentylacji, dzięki czemu oddycha, wchłania wilgoć i zapobiega poceniu się stóp. Jest to również materiał wyjątkowo wygodny – elastyczny, miękki i dopasowujący się do kształtu stopy, czego nie można powiedzieć o tworzywach sztucznych, w tym o skórze ekologicznej. Dzięki tej właściwości buty skórzane nie obcierają, ale i są wygodne nawet po wielu godzinach noszenia.

Kupując buty ze skóry naturalnej, zyskujemy gwarancję trwałości – dużo większej niż w przypadku innych tworzyw. Chodzi tu przede wszystkim o odporność na niskie temperatury. Na tym materiale nie odnajdziemy pęknięć i wykruszeń (tak charakterystycznych np. dla skóry ekologicznej). Mogą się pojawić jedynie załamania, które łatwo można „rozprostować” za pomocą specjalnych impregnatów. Nawet pod kątem wizualnym naturalna skóra wygląda dużo lepiej (bardziej elegancko i prestiżowo) niż wersja eko.

Oczywiście skóra naturalna ma też swoją ciemną stronę. Wchłanianie wilgoci okazuje się jednocześnie wadą – skóra dość łatwo przemaka. Jednak w obliczu szeregu korzyści wydaje się to mało znaczącym detalem, który nie ma wpływu na to, że to właśnie skóra naturalna jest najlepszym materiałem dla damskich butów.

 

Tekst powstał przy współpracy strony snapup.pl

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *