Shadow

Depilacja woskiem – zrób to sama!

Veet_poradnik-kobiety.pl

Depilacja woskiem to jedna z najskuteczniejszych metod usuwania zbędnego owłosienia. Wbrew pozorom pozbywanie się ich w ten sposób nie musi być bardzo bolesne ani skomplikowane. Wystarczy odrobina wprawy, odpowiednie produkty oraz właściwe przygotowanie skóry, aby samodzielnie poradzić sobie z tym zadaniem w domowym zaciszu.

Wosk – dlaczego warto?

Większość kobiet mających za sobą doświadczenia z depilacją woskiem potwierdza, że to bardzo skuteczna metoda. Rzeczywiście, tym sposobem możemy skutecznie pozbyć się nawet dość krótkich włosków, a co ważne, efekt utrzymuje się mniej więcej przez 4 tygodnie. Kolejną zaletą jest fakt, że odrastające włoski są cieńsze, jaśniejsze i rzadsze, a więc zabieg możemy powtarzać z mniejszą częstotliwością niż na początku. Wosk do depilacji w domu może być ciepły (nakładany za pomocą specjalnego urządzenia) lub zimny (np. plastry z woskiem Veet). Pamiętajmy o tym, aby wybrać produkt dopasowany do typu naszej skóry oraz do okolicy, którą chcemy depilować – usuwanie włosków z wrażliwych miejsc, jak np. okolice bikini, pachy czy twarz wymaga wyjątkowej delikatności.

Jak przygotować skórę?

Aby depilacja była skuteczna, warto mniej więcej na dobę przed nią wykonać staranny peeling wybranej części ciała. Dzięki temu skóra stanie się gładsza, a wosk będzie lepiej do niej przylegał – to zapewni większą skuteczność oraz mniejszą bolesność podczas zabiegu. Depilację najlepiej wykonać tuż po kąpieli, podczas której skóra się rozgrzewa, a mieszki włosowe ulegają rozszerzeniu. Sprawia to, że włoski łatwiej „wychodzą” z naskórka. Nie zapomnijmy o dokładnym osuszeniu skóry i usunięciu z niej resztek mydła, balsamu bądź żelu pod prysznic (możemy też użyć talku). Jeżeli wykonujemy tego rodzaju depilację po raz pierwszy, sięgnijmy po łatwe w użyciu plastry z woskiem, które wystarczy rozgrzać w dłoniach, przykleić do skóry, a następnie oderwać szybkim, zdecydowanym ruchem. Osoby lepiej zaznajomione z tą techniką mogą zdecydować się na użycie elektronicznego systemu pozwalającego na podgrzewanie i aplikację ciepłego wosku – zapewni nam to profesjonalny efekt oraz jedwabistą, miękką i całkowicie gładką skórę.

Co po depilacji?

Po depilacji usuwamy resztki wosku za pomocą specjalnej chusteczki lub oliwki. Skóra może być nieco podrażniona, dlatego warto sięgnąć po kosmetyki z serii „po depilacji”, które pomogą odpowiednio ją nawilżyć oraz złagodzić podrażnienia. Staramy się też nie zakładać przez jakiś czas obcisłego ubrania czy nie wystawiać skóry na działanie słońca, by jej dodatkowo nie podrażniać.

Depilacja woskiem to skuteczna metoda usuwania zbędnego owłosienia, dająca długotrwały efekt. Warto nauczyć się wykonywać ją samodzielnie w domu, co jest szczególnie ważne dla kobiet, które cenią sobie komfortowe warunki takich zabiegów.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *