Shadow

Jakie imię wybrać dla dziecka?

Wybór imienia dla dziecka to sprawa naprawdę wysokiej wagi i warto poświęcić jej troszkę czasu. Często bywa, że rodzice mają już imiona dla dzieci, które jeszcze się ni narodziły, ba nawet jeszcze nie zostały poczęte.

Niektórym rodzicom łatwiej przychodzi wybór imienia dla swojej pociechy, innym zaś sprawia to problem. Niekiedy bywa też tak, że kobieta preferuje inne niż mężczyzna i ciężko wówczas o jakiś kompromis.

Przepisy prawa polskiego od niedawna pozwalają na dużą dowolność w nadawaniu imion. Możemy więc nadawać imiona zagraniczne o obcym brzmieniu, nie wolno tylko nadawać imion, które mają charakter obraźliwy i ośmieszający. Mamy również prawo nadawać obok imion o obcym brzmieniu, imiona zdrobniałe i takie, które nie wskazują jednoznacznie na płeć. Są to nowości w naszym prawie, czy jednak są one złe czy dobre to pozostawiamy do osobistych przemyśleń i rozważań w gronie rodzinnym.

Przy wyborze imienia pamiętajmy nie o tym, aby zrobić wrażenie na znajomych, ale pamiętajmy o dziecku. Imię będzie go identyfikowało przez całe jego życie, dlatego zastanówmy się kilka razy przed nadaniem kontrowersyjnego imienia, tak, aby nasza pociecha w przyszłości nie miała z tego tytułu nieprzyjemności i kompleksów.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *