Shadow

Dekoracje weselne – jak udekorować kościół i salę weselna?

Ślub i wesele to bardzo ważne uroczystości dla pary młodej i ich rodziców. Przygotowania do tej imprezy zazwyczaj trwają długo i są bardzo pracochłonne. Jednym z etapów tych przygotowań jest dekoracja kościoła i sali weselnej na ten szczególny dzień. Jak zatem się do tego zabrać?
Dekoracja kościoła powinna być elegancka i skromna. Nie ma tu co przesadzać, zaszalejemy z dekoracjami na sali weselnej.

Powracając do dekoracji kościoła, to najlepszy efekt uzyskamy zawsze poprzez zastosowanie świeżych kwiatów. Należy tylko pamiętać o tym, że taka dekoracja jest nietrwała i trzeba ją wykonać w dzień ślubu. Można również kwiaty włożyć przy ołtarzu do dużych wazonów, a ławki ozdobić dużymi wstążkami i kokardami. Dzieło zwieńczamy udekorowaniem ławki dla pary młodej i tutaj konieczny będzie biały obrusik, białe poduchy i oczywiście również w otoczeniu wazonów z kwiatami.
Sala weselna powinna być nieco weselsza. Zatem wprowadźmy kolory i oczywiście niezastąpione balony. Uwielbiają je dzieci, podobają się dorosłym bez względu na wiek czy płeć. A w drugi dzień wesela, na zakończenie, można te wszystkie baloniki uroczyście puścić do nieba. Będzie frajda dla dzieci i naprawdę efektowne zakończenie wesela.

Powracając do sali weselnej pamiętajmy o tym, żeby szczególnie elegancko przygotować stoły. Konieczne więc będą długie obrusy, eleganckie pokrycia na krzesła, które można z tyłu przewiązać ozdobnymi szarfami. Na każdym stole wazony ze świeżymi kwiatami, świece i dekoracyjne serwetniki. Przy każdym nakryciu powinien stać bilecik z nazwiskiem i oczywiście drobny upominek. Może to być jakaś elegancka figurka czy inny ciekawy gadżecie z podziękowaniami za przybycie na ślub i wesele.
Wszystkie stoliki i miejsca powinny być udekorowane tak samo, jednak pamiętamy o tym, aby wyróżnić w sposób szczególny miejsce dla pary młodej. Zatem szykujemy inne krzesła, które mogą być w innym kolorze lub też innej wielkości. Z tyłu, za parą młodą montujemy transparent z symbolem ślubu, mogą to być obrączki, serce lub też ciekawe zdjęcie z narzeczeństwa ozdobione serduszkami.
Przed wejściem do sali można rozwinąć czerwony dywan, który nada rangi temu wydarzeniu i będzie potem ciekawie prezentować się na fotografiach.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.