Shadow

Udane przyjęcie weselne – jak przygotować?

Organizacja przyjęcia weselnego to nie lada wyzwanie dla pary młodej i ich rodziców. Pragniemy przecież aby był to wyjątkowy dzień nie tylko dla nas, ale żeby goście byli również zadowoleni i zachwyceni. Jak tego dokonać i czy to w ogóle możliwe, żeby wszyscy goście weselni wyszli z przyjęcia zadowoleni?

Przy organizacji przyjęcia weselnego musimy wziąć pod uwagę gusta wszystkich gości. Zatem jeżeli wiemy, że w naszej rodzinie są wegetarianie, to uwzględnijmy ten fakt w menu i sprawmy, żeby był też wybór w daniach jarskich. To samo dotyczy i innych sfer, które są bardzo ważne na każdym przyjęciu. Choć wiadomo, że każdemu z osobna nie będziemy serwować innych dań, jednak wybór różnych kategorii jest tutaj wskazany.

Bądźmy również ostrożni przy rozmieszczaniu gości przy stole. Absolutnie nie sadzajmy blisko siebie skłóconych, byłych małżonków, czy osób, które nie pałają do siebie sympatią. Sadzajmy gości raczej pod względem zainteresowań ale też charakterów. Nie chcemy przecież aby na naszym przyjęciu doszło do kłótni czy bójki.

Szczególną uwagę zwróćmy również na repertuar, który musi spodobać się zarówno najmłodszym, młodzieży jak i starszym. Powinno być wszystkiego po trochu, tak aby każdy miał okazję potańczyć i miło spędzić czas. Nie zapominajmy podczas wesela o dzieciach, które powinny mieć osobny stolik i specjalne dania, które są lubiane przez milusińskich.

Gdy planujemy na naszym weselu jakieś konkursy czy zabawy, to skierujmy je również do wszystkich grup wiekowych. Co też niezwykle ważne, nie wolno absolutnie nikogo do nich zmuszać, gdyż niektórzy nie lubią tego typu publicznych wystąpień i mogą czuć się niekomfortowo.

Aby goście weselni na długo zapamiętali waszą uroczystość, to warto wcześniej przygotować dla wszystkich drobne upominki. Mogą to być ozdobne pudełka z podziękowaniami za przybycie na uroczystość, do których włożymy jakieś słodycze czy też ciasto.

Taki drobny gest na pewno spodoba się wszystkim gościom i sprawi, że o waszym weselu będzie się mówiło w samych superlatywach.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.