Shadow

Menu weselne

Ślub to wyjątkowe wydarzenie zarówno dla samych zainteresowanych jak i dla rodziny i zaproszonych gości. Aby uczcić ten wyjątkowy moment zazwyczaj nie poprzestajemy na samym ślubie, tylko organizujemy dla gości małe przyjęcie i poczęstunek.

Wielkość tego przyjęcia weselnego jest uzależniona o d naszej sytuacji materialnej ale też od upodobań i naszego gustu. Jedni przecież marzą o wielkim weselu, inni zaś o skromnym przyjęciu w gronie najbliższych.

Bez względu na to, czy przyjęcie będzie małe czy też duże, to jego podstawą jest oczywiście poczęstunek, które wcześniej należy zaplanować i przygotować. Co zatem podać na weselu, żeby było elegancko i żeby smakowało wszystkim gościom?

Oczywiście nie da się uwzględnić wszystkich gustów przy planowaniu menu weselnego, jednak warto tutaj pamiętać o pewnych zasadach.

Pierwszym daniem jest przeważnie obiad, który podawany jest na ciepło i jest on głównym posiłkiem wesela. Podaje się tutaj zazwyczaj rosół, a na drugie danie pieczone mięsa z dodatkami. Należy tutaj pamiętać o osobach nie jedzących mięsa i podać im coś w zamian. Na stołach już od momentu obiadu, powinny też stać zimne przekąski, to tak na wypadek gdyby komuś nie smakował obiad. Oczywiście dodatki powinny być zróżnicowane i powinien być ich spory wybór.

Po obiedzie na stół powinny wkroczyć słodkości, które pozostają już na stołach do końca przyjęcia. Konieczne jest ich uzupełnianie i zabieranie resztek. Słodkości to oczywiście też kawa, jednak tutaj najlepszym wyjściem jest dodatkowy bufet z napojami, który będzie samoobsługowy.

Po kilku godzinach zabawy należy zaplanować kolejne danie na ciepło i tutaj najczęściej podaje się krokiety z barszczem lub gołąbki. Oczywiście na stołach wciąż królują przystawki a także wszelkie słodkości.

Punktem kulminacyjnym każdego wesela jest również tort, który zazwyczaj wjeżdża na salę w godzinach wieczornych. Krojony i rozdzielany jest on przez parę młodą, a mogą pomagać jej w tym świadkowie. Na niektórych weselach ten moment łączony jest z tradycją oczepin, konkursami i wręczaniem parze młodej prezentów.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.