Shadow

Dbaj o włosy podczas wakacji

girl-410334_1920

Wakacje to długo wyczekiwany czas urlopów i wypoczynku. Przez cały rok czekamy na wyjazdy i te magiczne chwile wśród rodziny i przyjaciół. Bez względu na to czy podczas wakacji planujemy wyjazd w tropiki czy będziemy spędzać urlop na działce, to musimy zawsze pamiętać o swoich włosach, które w słońcu bardzo się niszczą i tracą swój blask.

Choć wakacje są czasem, gdy możemy sobie odpuścić pewne konwenanse i dress code to jednak warto w tym czasie dbać o swoje włosy, które w tym letnim czasie są narażane na bardzo wiele szkodliwych substancji.

Jedną z nich jest niewątpliwie mocne słońce, które wnika w strukturę włosa, wysusza go, niszczy i kruszy. W efekcie tego włosy stają się matowe, łamliwe a końcówki zaczynają się rozdwajać.

Najprostszym sposobem ochrony włosów przed promieniami słonecznymi jest oczywiście kapelusz lub czapka. Warto również stosować do włosów maski odżywiające i mgiełki z filtrami ochronnymi. Dobrym sposobem na ochronę jest również wcieranie we włosy olejku arganowego czy makadamia. Pamiętajmy jednak o tym, aby to była niewielka ilość, w przeciwnym razie włosy będą wyglądały na przetłuszczone. Olejki utworzą na włosach filtr ochronny i dodatkowo odżywią włosy.

Podczas wakacji często korzystamy też z kąpieli w słonej wodzie, która również niekorzystnie działa na nasze włosy. Do tego jeszcze dochodzi suszenie takich mokrych włosów w słońcu i wówczas dostarczamy naszym włosom prawdziwie wybuchową mieszankę.

Idealnie by było spłukać włosy ze słonej wody po każdej kąpieli i dopiero suszyć w słońcu. Jeżeli nie mamy takiej możliwości na plaży to oczywiście zróbmy to od razu po powrocie do domu. Dokładnie spłuczmy słoną wodę, umyjmy włosy szamponem i nałóżmy odżywkę regenerującą. Warto wetrzeć we włosy kwas hialuronowy lub jakiś odżywczy olejek.

Bardzo dobre efekty na zniszczone słońcem włosy daje płukanka z lnu. Tutaj musimy tylko zagotować trochę ziarenek i po wystudzeniu polać umyte włosy. Nie potrzeba spłukiwania, wystarczy wysuszyć bez suszarki. Nasze włosy odzyskają gładkość, będą lśniące i odżywione.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *