Shadow

Czy baby shower jest tylko dla kobiet?

baby-701652_1920

Baby shower od wielu lat jest tradycyjną anglosaską tradycją. Jest to impreza na cześć przyszłej mamy i jej jeszcze nienarodzonego dziecka.

Impreza jest organizowana przez najbliższe przyjaciółki i koleżanki kobiety, która jest w ciąży. Ze względu na to, że ciąża to temat bardzo dyskretny i stricte kobiecy, to od dawien, dawna zapraszano na nią tylko kobiety. Panie w swoim towarzystwie czują się bardziej swobodnie i bez skrępowania mogą rozmawiać o różnych intymnych sprawach. W męskim towarzystwie nie było by to możliwe i impreza musiałaby mieć nieco inny charakter.

Choć tradycyjne baby shower nie zakładało zapraszania mężczyzn, to jednak można zmienić nieco charakter imprezy i urządzić spotkanie w mieszanym towarzystwie. Oczywiście nie będzie wtedy „kobiecych” rozmów czy zabaw, ale mogą je zastąpić inne bardzo ciekawe. Trzeba zatem przygotować zabawy, które spodobają się mężczyznom i absolutnie nie można do zabaw i zgadywanek włączać niedyskretnych pytań o charakterze intymnym. Pamiętajcie o tym, że wszyscy goście muszą się na imprezie czuć dobrze i nikt nie może być skrępowany. Zatem na takim damsko- męskim baby shower bawimy się w gry i zabawy, które przypadną do gustu również panom. Przebieranie dziecka na czas może oczywiście pozostać, przecież tatusiowie powinni to umieć, wszelkie zgadywanki również będą mile widziane. Panom spodobają się również wszelkie zawody i wyścigi, zatem przygotujcie dla nich małe samochodziki, trasę i zobaczycie, jaka będzie zabawa. Dmuchanie balonów na czas, czy tańce w parach balonami, to również idealny pomysł na taką mieszaną imprezę. Wspólne śpiewanie piosenek z dziecięcych repertuarów i odgadywanie ich tytułów również powinno spodobać się zarówno paniom jak i panom.

Choć rzeczywiście przygotowanie takiego baby shower, na które zaprosimy również mężczyzn wymaga nieco zmian i nowych pomysłów, to jednak warto pokusić się o jego zorganizowanie, gdyż może być to bardzo ciekawe doświadczenie dla wszystkich zaproszonych gości, a także dla rodziców, którzy oczekują swojego maleństwa.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *