Shadow

DAA – sprzymierzeniec każdego mężczyzny

Daa2

Czy tego chcemy, czy nie – hormony były, są i będą jednymi z regulatorów jakości naszego życia. Układ hormonalny odgrywa kluczową rolę w wielu aspektach naszego życia, a osoby, które w jakiś sposób zetknęły się z ową problematyką, z pewnością przyznają mi rację. Jednym z kluczowych hormonów w życiu mężczyzny jest testosteron. Od jego poziomu zależą nie tylko wyniki w sporcie, ale i jeden z kluczowych aspektów w życiu człowieka – seksualność. Poziom testosteronu zależy od wielu czynników. Jak się okazuje, na jego wpływ może mieć suplementacja, a dokładniej to ujmując – popularny w ostatnim czasie DAA.

DAA to kwas d-asparaginowy, który zaliczany jest do aminokwasów endogennych. Regularna suplementacja DAA wpływa na metabolizm, syntezę białek oraz zwiększa poziom testosteronu w naszym organizmie. Jak łatwo się domyślać, powyższe czynniki relatywnie wpływają na poprawę jakości treningów.

Badania pokazują, że stosowanie około 3g DAA dziennie przez okres 12 dni pozwoliło na wzrost poziomu testosteronu aż o 33%, w porównaniu do grupy otrzymującej placebo. Czy to dobry wynik? Moim zdaniem tak.

Poprawa jakości życia seksualnego, przez pryzmat badania nad DAA ma swoje uzasadnienie. Osoby stosujące DAA mogą liczyć na poprawę jakości życia seksualnego, a co za tym idzie – większą pewność siebie.

DAA1

Uprzedzę, że działania DAA w żadnym wypadku nie należy porównywać do działania syntetycznego hormonu oraz terapii hormonalnej testosteronem w formie iniekcji (czy żadnej innej). DAA to nie steryd, ani też nawet prohormon.

Patrząc na stosunek otrzymywanych efektów, a ceny omawianego suplementu wydaje się, że jest to produkt niemal doskonały. Czy tak jest naprawdę? Cóż, grupa osób, która nie utożsamia DAA z dopingiem hormonalnym z pewnością nie zawiedzie się z osiągniętych rezultatów. Moim zdaniem, jest to suplement wart uwagi, niezależnie od tego do jakiej grupy sympatyków sportu należymy.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *