Shadow

Czyste i zadbane auto – jak to zrobić?

ford-290615_1920

Na naszych drogach porusza się coraz więcej ekskluzywnych i wartościowych aut. Oznacza to, że zwracamy uwagę nie tylko na walory techniczne ale również na desing. Lubimy komfort jazdy i wygodę podczas podróży. Lubimy gdy autko lśni zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz.

Choć nie każdy może pozwolić sobie na najdroższy i najnowocześniejszy model auta, to jednak każdy z nas może zadbać o komfort jazdy. W pierwszej kolejności będą to zawsze parametry techniczne i cała mechanika auta, o którą powinniśmy dbać niezwykle starannie, bez względu na to jakim autem dysponujemy.
Na drugim miejscu jest estetyka i czystość samochodu zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz. Zastanówmy się zatem wspólnie jak to zrobić aby nasze autko zawsze lśniło czystością i było naszą wizytówką.

Utrzymanie karoserii auta w czystości jest stosunkowo proste, bo wystarczy pojechać na myjnię i sprawa gotowa. Warto jednak tutaj wspomnieć o tym, aby zbytnio tutaj nie oszczędzać, gdyż auto, które po umyciu wyjeżdża na ulicę znów bardzo szybko łapie wszelkie zanieczyszczenia. Gdy jednak po umyciu je dodatkowo osuszymy, wypolerujemy i pokryjemy nabłyszczaczem, to z całą pewnością szybko nie będziemy musieli wracać na myjnię.

Wyczyszczenie wnętrza auta również możemy zlecić fachowcom, jednak wskazane jest to wówczas gdy mamy mocno zabrudzone wnętrze i wymaga ono prania lub czyszczenia chemicznego. Warto to zrobić chociaż raz w roku, a na co dzień wystarczy samodzielne odkurzenie, wymycie szyb i wszystkich półeczek.
Nie przewoźmy też w aucie zbyt dużo rzeczy, bo wówczas robi się niezły bałagan i trudno nad nim zapanować.
Podczas sprzątania pamiętajmy o przejrzeniu wszystkich schowków, wyrzuceniu śmieci i zbędnych przedmiotów. Nie zapominajmy również o bagażniku, który nie musi spełniać roli przechowalni różnych przedmiotów. W bagażniku powinien być jedynie trójkąt, gaśnica i koło zapasowe. W ten sposób mamy miejsce na przewiezienie zakupów i na pewno nie będziemy się denerwować gdy zatrzyma nas policja i poprosi o pokazanie tych akcesoriów.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *