Shadow

Czym są kubeczki menstruacyjne?

142471816739271700

Przedstawiamy Wam alternatywną metodę radzenia sobie z krwią podczas menstruacji. Jeśli jesteście zmęczone tradycyjnymi, zawodnymi podpaskami, tamponami, możecie wypróbować polecany przez nas produkt. Jest on o wiele bardziej ekologiczny i zdrowszy, niż tradycyjne metody dbania o higienę podczas tych trudnych dla wielu kobiet dni.

Kubeczki menstruacyjne dzielą się na 2 rodzaje:

  • Jednorazowe, miękkie – wyglądem przypominają kielich. Ich niewątpliwym plusem jest fakt, iż nie musimy pozbywać się ich na czas stosunku z partnerem. Niewielki rozmiar nie stanowi żadnej przeszkody podczas odbywania stosunku, należy jednak pamiętać, że nie jest on metodą antykoncepcji!
  • Gumowe/lateksowe lub silikonowe – te kształtem przypominają dzwon. Są nieco większe i nie tak miękkie, dlatego bezwzględnie należy wyjąć je przed każdym stosunkiem.

Dzięki swojemu opływowemu i specjalnie zaprojektowanemu kształtowi, łatwo można wprowadzić ją do pochwy, tak aby kubeczek skutecznie zbierał wydzielinę menstruacyjną. Dodatkowo, jego mały rozmiar powoduje, że noszenie i korzystanie
z niego nie sprawia żadnego dyskomfortu, otarć czy innych podrażnień. Po wyjęciu, zwyczajnie go opróżniamy, myjemy oraz dezynfekujemy. Wystarczy włożyć go na 5 minut do wrzątku. Temperatura zabije wszystkie bakterie, a my będziemy mogły użyć kubeczka ponownie.

Ich niewątpliwą zaletą jest ekologiczność. Podczas menstruacji kobiety zużywają 2-3 paczki podpasek, czasami więcej. Z tamponami jest podobnie – średniej wielkości opakowanie wystarcza na 6 dni. Kubeczki wielorazowe stanowią prawdziwy ewenement, jeśli chodzi o ich wielokrotne użytkowanie. Jeden kubeczek to równoważnik aż 1200 tamponów!

Trzeba jednak mieć na uwadze fakt, iż ich stosowanie nie jest tak łatwe jak tradycyjnych metod (podpasek, tamponów). Kubeczek należy włożyć w odpowiedni sposób i musi upłynąć nieco czasu, zanim przyzwyczaimy się do takiej formy radzenia sobie z menstruacją. Wiele kobiet chwali sobie jednak ten wynalazek, przede wszystkim za jego niezawodność, długość użytkowania (niektóre kubeczki można stosować nawet przez 15 lat!) oraz stosunkowo niskie ceny, jeśli myślimy o zakupie kubeczków wielokrotnego użytku.

Na koniec pragniemy rozwiać wszelkie wątpliwości naszych czytelniczek – kubeczki stanowią w 100% zdrową metodę radzenia sobie z menstruacją. Należy dodać, że w przypadku ich stosowania nie odnotowano przypadków wystąpienia TSS (Zespołu Wstrząsu Toksycznego), który jest dość często spotykany w przypadku stosowania tradycyjnych tamponów.

Więcej na https://www.kinkywinky.pl/

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *