Shadow

Czym kierować się przy wyborze odkurzacza piorącego?

fff

Odkurzacz to jeden z podstawowych elementów wyposażenia każdego domu, dlatego przy jego zakupie szczególnie ważny jest wybór odpowiedniego modelu, który oprócz doskonałej jakości będzie idealnie dopasowany do naszych potrzeb. Z tego względu firmy z branży prześcigają się we wprowadzaniu na rynek modeli lepszych, mniejszych, lżejszych, pracujących ciszej i odkurzających bez naszej pomocy. Dodatkowo w ostatnim czasie alternatywą dla tradycyjnego odkurzacza workowego stał się odkurzacz piorący, często używany przez profesjonalne firmy sprzątające – poza tradycyjną funkcją odkurzania powierzchni za jego pomocą wypierzemy tapicerkę, dywan czy wykładzinę. Ze względu na większe zastosowanie warto zastanowić się nad zakupem odkurzacza piorącego. Warto jednak wiedzieć, czym się kierować, aby nabyć odpowiedni model dopasowany do zakresu i rodzaju użytkowania.

Urządzenie jest wprawdzie cięższe, większe i droższe niż zwykły odkurzacz, a niektóre jego elementy wymagają czyszczenia.- wymienia specjalista z firmy Mado, posiadającej w swojej ofercie, również odkurzacze piorące. – Z drugiej strony do zalet odkurzaczy piorących należy naturalnie funkcja prania dywanów, tapicerek i wykładzin, możliwość czyszczenia na sucho i mokro oraz fakt, że to najlepszy sposób sprzątania pomieszczeń dla alergików.

Odkurzacz piorący najczęściej składa się z dwóch pojemników – w jednym z nich znajduje się czysta woda z detergentem, drugi natomiast jest pusty (wędruje do niego ciecz zabrudzona w wyniku prania). Odkurzacz wytwarza pianę, którą nakłada się na dywan lub inną praną powierzchnię. Samo stosowanie jest zatem proste. Jednak przy zakupie urządzenia warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych kryteriów, dzięki którym jesteśmy w stanie nabyć odkurzacz naprawdę dobrej jakości. Pierwszym z nich jest siła ssąca – to od niej zależy, jak dobrze urządzenie poradzi sobie z zabrudzeniami na podłodze. Im wyższa jest siła ssąca, tym odkurzacz lepiej zbiera zanieczyszczenia, a samo sprzątanie trwa krócej (a zatem ilość zużytej energii jest mniejsza). To szczególnie istotny parametr dla mieszkania lub domu, w którym znajduje się dużo dywanów i wykładzin. W przypadku mocy, im większa tym oczywiście lepiej, to jednak podnosi cenę odkurzacza. Z tego względu urządzenia o naprawdę dużej mocy znajdą swoje zastosowanie w dużych domach z dużą ilością dywanów, wykładzin i tapicerek do prania. Mając małe mieszkanie możemy kupić model o mniejszej mocy.

Kupując odkurzacz piorący wybierajmy tylko taki z dwoma pojemnikami. Wprawdzie te z jednym pojemnikiem na wodę są tańsze, jednak skutecznie zmniejsza to wygodę użytkowania (dużo częściej trzeba wymieniać wodę, a jeden zbiornik to idealne siedlisko dla szkodliwych mikroorganizmów). W przypadku pojemników należy także zwrócić uwagę na ich wielkość. Tak jak przy wcześniej wymienionych kryteriach, dużą rolę odgrywa tu metraż, na jakim mieszkamy. W małym mieszkaniu możemy kupić urządzenie z małymi zbiornikami.

Warto dobrze rozważyć kwestię zakupu odkurzacza piorącego – radzi pracownik tarnowskiej firmy Mado. – To idealne rozwiązanie dla alergików, samo urządzenie jest jednak niewygodne w przechowywaniu i używaniu na małych przestrzeniach. Z tego względu odkurzacze piorące najlepiej sprawdzają się w dużych pomieszczeniach z dużą ilością dywanów i wykładzin.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *