Shadow

Bulimiczka.pl – jedyny taki serwis w Polsce!

bulimia

Serwis Bulimiczka.pl został stworzony dla osób, które cierpią na dolegliwości związane z bulimią, ale wstydzą się do tego przyznać lub do tej pory nie udało im się pokonać choroby. Usługa ta w pełni wykorzystuje możliwości zastosowania Internetu i zaawansowanych narzędzi informatycznych w leczeniu zaburzeń bulimicznych.

Do tej pory na polskim rynku nie istniała żadna e-usługa, ani inny produkt do e-terapii bulimii. Dzięki swojemu zaawansowaniu i inteligentnemu dobieraniu stopni terapii, z pewnością przyczyni się do całkowitego wyleczenia wielu osób. Istniejące strony internetowe z artykułami dotyczącymi bulimii nie służą leczeniu i nie mogą zastąpić terapeuty, ponieważ brakuje w nich interaktywności. Owszem, przekazują informacje i porady, ale sama wiedza nie zastąpi postępowania terapeutycznego, ponieważ pacjent nie będzie wiedział jak zastosować tę wiedzę w danej sytuacji. Konieczne jest zastosowanie takich strategii, które uwzględnią specyficzną sytuacji i cechy pacjenta i zapewnią zindywidualizowane podejście do jego problemów. Samo przeczytanie książek, artykułów czy materiałów na temat bulimii może jedynie zwiększyć świadomość i znajomość schorzenia. W rzeczywistości jednak istnieją nikłe szanse na całkowite uporanie się z chorobą w ten sposób.

Innowacyjność e-usługi może przyczynić się do rozwoju psychoterapii bulimii, ponieważ pierwszy raz w Polsce zastosowana została zautomatyzowana psychoterapia tego rodzaju problemu przez Internet. Serwis jest zaawansowany technicznie i funkcjonalnie, dzięki zastosowaniu najnowszych narzędzi technicznych i informatycznych (np. elementów sztucznej inteligencji czy systemów eksperckich).

 

„Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w Ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Dotacje na innowacje – Inwestujemy w Waszą przyszłość.”

pasek_bulimiczka

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *