Shadow

Czy warto decydować się na wczasy last minute?

last minut

Wakacje tuż tuż, więc jeśli jeszcze nie zarezerwowaliście sobie żadnego wyjazdu, możliwe, że będziecie musieli skorzystać z opcji last minute.

Spontaniczny wyjazd
Opcja last minute to zawsze dobre rozwiązanie, jeżeli nie chcecie planować wakacji z dużym wyprzedzeniem. Łatwiej jest zdecydować się na wyjazd tuż przed urlopem, kiedy już z całą pewnością wiemy jaką ilością czasu i pieniędzy dysponujemy. Poza tym, oferty last minute są tańsze niż te klasyczne, więc jeżeli przegapiliśmy okres wczesnych rezerwacji w zimie, lepiej będzie wstrzymać się z wyborem wczasów do ostatniej chwili. Nie należy się także obawiać tego, że zostanie nam mały wybór ofert. Jak można się zorientować, buszując po stronach biur podróży, takich jak na przykład Rainbow Tours, opcji last minute jest mnóstwo i to w najróżniejszych rejonach. Co więcej, wśród dostępnych wycieczek znajdziemy te objazdowe oraz typowo wypoczynkowe.

Jak przygotować się do wczasów last minute? Wiele osób, z dużym wyprzedzeniem zaczyna planowanie wakacji – robiąc zakupy, czy załatwiając najważniejsze sprawy. Wykupując ofertę last minute możemy na przykład wyjechać za kilka dni i nie zdążyć dobrze się przygotować. Warto więc, tak czy owak wyznaczyć sobie pewne kryteria, według których będziemy poszukiwać celu naszego wyjazdu. Przede wszystkim, wybierzmy sobie region, w jaki chcemy się udać – dzięki temu, odpowiednio skompletujemy garderobę, pasującą do danego klimatu. Poza tym, przemyślmy, czy wolimy raczej zwiedzać, czy też wylegiwać się przy hotelowym basenie lub na plaży.

Kiedy warto przemyśleć wakacje nieco wcześniej
O ile last minute to doskonała opcja, o tyle czasami nie da się pewnych podróży zaplanować z dnia na dzień. Przede wszystkim, jeżeli wybieramy się w miejsce, gdzie niezbędne są wykonane z odpowiednim wyprzedzeniem szczepienia, powinniśmy na taki wyjazd przygotować się wcześniej.
Poza tym, „jak u siebie” czujemy się głównie w Europie i szeroko pojętym basenie Morza Śródziemnego. Jeżeli na przykład chcemy wyjechać do Indii, na Kubę, czy do Chin, warto dużo wcześniej poczytać o tamtejszych zwyczajach, porozmawiać z ludźmi, którzy mieli okazję odwiedzić te kraje, tak aby na miejscu nie zostać zaskoczonym, albo nie „palnąć gafy”, która może się dla nas źle skończyć.
Takie wyjazdy nie wykluczają oczywiście skorzystania z opcji last minute, zawsze możemy wykupić wczasy w ostatniej chwili. Jednakże wtedy i tę ofertę „ostatniej szansy” powinniśmy zaplanować dużo wcześniej.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *