Shadow

Czy przedszkole odgrywa ważną rolę w życiu dziecka?

kindergarten-421623_1280

Edukacja to niezwykle ważny aspekt życia naszego dziecka. Może się ono uczyć już od najmłodszych lat, bawiąc się edukacyjnymi zabawkami. Cała przygoda z nauką ma swój początek w momencie przekroczenia progu przedszkola. Okazuje się jednak, że nie tylko edukacja jest kwestią zachęcającą rodziców do posyłania swoich pociech do wspomnianej instytucji.

Rozwój intelektualny oraz fizyczny

Przedszkole to o wiele lepszy wybór niż nauczanie dziecka w domu. Tylko doświadczony i profesjonalny nauczyciel jest w stanie przekazać określone informacje i wskazówki w taki sposób, aby zrozumiał je nawet czterolatek. To bardzo ważne, aby maluchy przebywały w przedszkolu przez kilka godzin dziennie. Jest to sytuacja bardzo korzystna dla rozwoju. Właśnie w pierwszych latach życia kształtują się wszelkie zdolności fizyczne, intelektualne oraz społeczne. Zajęcia w przedszkolu nie ograniczają się jedynie do wykonywania prostych, acz kształtujących umysł ćwiczeń w książkach. Oprócz tego dzieci uczą się piosenek i wykonują ćwiczenia ruchowe. Dużą korzyścią wynikającą z przebywania dziecka w przedszkolu jest fakt, że już w pierwszych latach swojego życia będzie mogło uczyć się języka angielskiego. Proste ćwiczenia i wpadające w ucho piosenki sprawią, że maluch bez problemu utrwali sobie nowe słownictwo. Przedszkole Biały Kotek oferuje również naukę języka niemieckiego.

Zachowanie wśród rówieśników

Niezwykle istotną kwestią, która przemawia za tym, aby posyłać dziecko do przedszkola, jest fakt, że maluch będzie przebywał wśród innych członków grupy. Zwróćmy uwagę, że w rodzinie nasz podopieczny jest uznawany za wyjątkowego, często znajduje się w centrum uwagi. W przedszkolu wszyscy członkowie grupy są traktowani tak samo. Dziecko będzie musiało dzielić się zabawkami czy czekać na swoją kolej. Dzięki temu szybko nauczy się, jak poprawnie zachowywać się wśród innych, doświadczy przebywania z rówieśnikami uczy zawierania nowych znajomości oraz komunikowania się. Brak częstego kontaktu z innymi mógłby sprawić, że nasze dziecko byłoby mniej śmiałe i zamknięte w sobie. Co więcej, czas spędzony z innymi członkami grupy pozwala poszerzyć zasób słownictwa malucha, a wspólna zabawa gwarantuje zdobycie nowych doświadczeń. Przebywanie dziecka wśród innych często jest okazją do wychwycenia jego niepokojących zachowań. Może się bowiem okazać, że jest ono samolubne czy agresywne. Pierwsze lata życia są najlepszym momentem na to, aby nauczyć malucha, co jest właściwą postawą, a co nie. Kolejną bardzo istotną zaletą jest fakt, że dziecko nauczy się przebywać poza domem, z dala od rodziców. Zaowocuje to w przyszłości, gdy poślemy je do szkoły. Poza tym będziemy mogli bez obaw wysłać podopiecznego na kolonie.

Pierwsza wizyta w przedszkolu

Dziecko powinno wykazywać chęć przebywania w przedszkolu. Musi ono czuć się tam dobrze. Aby to osiągnąć, należy zwrócić szczególną uwagę na moment, w którym przyprowadzimy dziecko do placówki po raz pierwszy. To, jaki charakter będzie miała pierwsza wizyta, rzutuje na późniejszy stosunek dziecka do przedszkola. Należy właściwie nastawić malucha, przedstawiać mu placówkę z jak najlepszej strony.

Chodzenie do przedszkola może się okazać dla dziecka wspaniałą przygodą. Nowe przyjaźnie i doświadczenia oraz organizowane przez Biały Kotek imprezy i wyjazdy sprawią, że każdy maluch będzie chętnie przebywał w przedszkolu.

 

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *