Shadow

Co na głowę w zimie?

co-na-glowe

Zima to czas w którym zmarzluchy lubią się ciepło ubierać. Ubrania na cebulkę nie zawsze są sexy i wiele kobiet rezygnuje z takiego ubioru na rzecz bardziej eleganckich i nieco mniej cieplejszych ubrań.

Często kobiety, jak i mężczyźni nie chcą słyszeć o jakimkolwiek nakryciu głowy.

Ale czy słusznie?

W sumie jak wziąć pod uwagę fakt, że aż ok 60 % ciepła naszego organizmu ucieka właśnie przez głowę, to może warto czasami przy wielkich mrozach wziąć pod uwagę fakt założenia jakiejkolwiek czapki.

Wybór jest ogromny i można przebierać od bardziej wytwornych kapeluszy po cieplejsze wełniane czapki i bardzo ciepłe narciarskie czy „pilotki” z futerkiem.

Nie noszenie nakrycia głowy w zimie może spowodować wiele chorób i to całkiem poważnych ciągnących się wiele lat. Do najczęstszych można zaliczyć: zapalenie górnych dróg oddechowych – potocznie zwanych zatokami, grypa, zapalenia krtani i migdałków…

Można wymieniać w nieskończoność, tak jak powikłania po nich.

Nie każdy lubi wełniane czapy. Co więcej, nie każdemu jest w nich dobrze. Ale niestety, każdy marznie. Zimą nakrycie głowy jest więc niezbędne. Korzystając z tego, że kapelusze i czapki z daszkiem są ostatnio niezwykle modne, co tez nie oznacza, że można w nich nie wyglądać dobrze i stylowo. Wyszukałyśmy dla was najfajniejsze modele.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *