Shadow

Dieta oczyszczająca co to takiego!

dieta oczyszczajaca

Nie wierzysz w cudowne specyfiki, które w magiczny sposób pozwolą Ci zrzucić 10 kg w tydzień? My też nie. Prawda jest taka, że zazwyczaj nie dają one żadnych efektów (oprócz portfela lżejszego o kilkaset złotych).

Oczyszczenie organizmu wymaga czasu i przygotowania!

Tydzień przed rozpoczęciem takich zmagań zaleca się dobrze do tego przygotować:

  • codziennie odpowiednio się nawadniać (min 2 litry wody dziennie)
  • powoli odzwyczajać od używek i smażonych potraw, zastępując je głównie warzywami i owocami.
  • zminimalizuje to potencjalne nieprzyjemne objawy, które pojawiają się przy gwałtownym oczyszczaniu
  • zaleca się również skorzystanie z sauny przynajmniej 2 razy w tygodniu.

Zanieczyszczenie organizmu toksynami może powodować wiele różnych dolegliwości: bóle głowy, mięśni i stawów, symptomy jak przy alergii, przemęczenie. Nadmiar toksyn prowadzi do stanów zapalnych i chorób neurologicznych.

Zalecane dla zdrowia jest przynajmniej 1 raz na pół roku oczyszczać organizm z toksyn. Należy pamiętać, że organizm reaguje bardzo różnie na kolejne kroki podejmowane w ramach oczyszczania. W trakcie oczyszczania może nas dotknąć ogólne osłabienie, gorsze samopoczucie, poczucie wychłodzenia i braku sił, a także mdłości. Mogą się pojawiać krostki na ciele – wiele toksyn uwalnia się przez skórę. Te dolegliwości są związane z oczyszczaniem i nie należy się ich obawiać, gdy przeprowadza się detoks w warunkach kontrolowanych.

Dietę oczyszczającą należy stosować nie dłużej niż przez okres 3 dni. Po jej zakończeniu możesz wrócić do normalnego sposobu żywienia, ale pilnuj, by nie obciążać organizmu produktami ciężkostrawnymi. Dodatkowo zwiększ porcje warzyw, które zjadasz w trakcie całego dnia, wykluczając jednocześnie porcje węglowodanów. Dzięki temu twój sposób odżywiania będzie po prostu zdrowszy i mniej kaloryczny.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *