Shadow

Wyprawka dla niemowlaka

142304309479696400

Narodziny pierwszego dziecka to ogromna radość, ale i sporo obaw. Lista rzeczy, które należy kupić zanim w  domu pojawi się dziecko.

Kiedy zaczyna się ciąża, myśl o zgromadzeniu tych wszystkich ubranek, zabawek i akcesoriów koniecznych w opiece na małym dzieckiem spędza sen z oczu niejednej mamie. W miarę jak rośnie brzuszek, dość szybko się okazuje, że wcale nie jest to takie trudne ani męczące, a instynkt „wicia gniazda” sprawia, że nic tak nie cieszy jak nowo nabyte ciuszki dla dzieci.

Rzeczy niezbędne

Wśród przedmiotów, które kupujemy, kiedy dowiadujemy się o ciąży, są takie bez których trudno sobie wyobrazić opiekę nad dzieckiem.

Jeśli korzystamy z samochodu, to takim niezbędnym wyposażeniem jest fotelik samochodowy. Musi on być dostosowany do wieku dziecka – najmłodsze dzieci przewozi się tyłem do kierunku jazdy. Fotelik powinien mieć też niezbędne atesty, ale kupując go warto się też kierować testami. Instytucje, które przeprowadzają takie testy, badają jak fotelik zachowuje się w czasie wypadku i w zależności od tego, jak chroni dziecko, przyznają mu punkty. Im wyżej punktowany fotelik w kategorii bezpieczeństwo, tym bezpieczniejsze w nim będzie nasze dziecko.
Kolejnym ważnym zakupem jest wózek – warto wybrać taki, który ma możliwość wymienienia gondoli na spacerówkę. Kupując wózek trzeba kierować się przede wszystkim własnymi potrzebami: czy musi być solidny, bo ma też służyć kolejnemu dziecku? Czy musi być lekki, bo trzeba go będzie wnosić po schodach? Czy kółka mają być duże, bo wózek ma się sprawdzić w trudniejszym terenie niż gładkie alejki?

Odzież dla niemowląt

Niezbędna jest też odzież niemowlęca jeszcze przed przyjściem na świat dziecka trzeba zgromadzić jej odpowiednią ilość. Dobór rodzaju odzieży zależy od pory roku, w której dziecko ma się urodzić – jeśli urodzi się na jesieni lub zimą, ubranka muszą mieć długie rękawki i nogawki, powinny być grubsze i cieplejsze, natomiast dla maleństw przychodzących na świat wiosną i latem trzeba kupić ubranka cieńsze, przewiewne, letnie. Warto mieć kilka sztuk każdego rodzaju ubrania, aby żadna sytuacja nie była zaskoczeniem. Ubranka dla dzieci sprawdzonych producentów można kupić na kiddostate.pl.

Przydatne akcesoria

W sklepach z rzeczami dla niemowląt i małych dzieci jest mnóstwo artykułów, bez których wprawdzie można sobie poradzić, jednak z nimi jest znacznie prościej i wygodniej. Przede wszystkim pieluchy – zwolennicy wygody mogą kupować pieluszki jednorazowego użytku, natomiast ludzie, którzy dbają o środowisko, mogą zdecydować się na pieluchy wielorazowe, które w niewielkim już stopniu przypominają te, z jakich korzystano kilkadziesiąt lat temu. Do kąpieli z pewnością przyda się wygodna wanienka na stelażu czy miękki, bawełniany ręcznik z kapturkiem, w który łatwo owinąć dziecko. Kocyki dla niemowląt mogą być wykonane z różnych rodzajów tkanin (bawełna, polar, mikrofibra, minky), a kolorów i wzorów jest tak dużo, że trudno zdecydować się na wybór. Każde dziecko powinno mieć też przynajmniej jedną – dwie zabawki, które można powiesić nad łóżeczkiem lub umocować do wózka.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *