Shadow

Co można zabrać ze sobą do samolotu?

a

Pierwsza podróż samolotem u większości ludzi wiąże się z dużym stresem, strachem i niepewnością. Aby jednak podróż należała do przyjemnych i obyła się bez kłopotów to należy najpierw zapoznać się z wszystkimi przepisami, które dotyczą naszych praw jako pasażera i ściśle określają, co też możemy zabrać ze sobą na pokład samolotu.

 

W ramach naszego biletu możemy zabrać ze sobą do samolotu tzw. bagaż podręczny. Za wszystkie bagaże ponad to, musimy dodatkowo płacić. Jeżeli zatem chcemy uniknąć dodatkowych kosztów, to warto znać dokładne wymiary takiego podręcznego bagażu, który nie może być większy niż 55cm na 40cm/ 20cm. Nie może być również cięższy niż 8kg. Pamiętajmy również o tym, że musi to też być jedna sztuka bagażu oraz to, że minimalne wymiary jak i waga mogą się nieco różnić u poszczególnych przewoźników. Dlatego najlepiej przed podróżą i przy kupowaniu biletów zapytać o dokładne wymiary.

 

Bagaż podręczny przysługuje w ilości 1 sztuki każdej osobie, która posiada bilet, czyli swoje miejsce w samolocie. W przypadku małych dzieci, które podróżują na kolanach rodziców, taki bagaż nie zawsze przysługuje. Pytajmy o to dokładnie, jeszcze przed podróżą, gdyż może się okazać, że będziemy musieli zmieścić potrzebne nam przybory dla dziecka w naszym bagażu podręcznym.

 

Przy pakowaniu bagażu należy pamiętać o tym, że wszelkie kosmetyki muszą być w małych pojemniczkach, które nie przekraczają 100ml, ponadto muszą być wszystkie razem zapakowane w przezroczystą torebkę o pojemności do1 litra.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *