Shadow

Chorwacja poradnik turysty

chorwacja

PORADNIK DO POBRANIA W PDF

Chorwacja to przepiękny kraj śródziemnomorski leżący wzdłuż linii brzegowej Adriatyku. Słoneczna pogoda, bogata przyroda, czyste morze i perełki zabytkowe to tylko kilka z zalet Chorwacji jakie można wymieniać w nieskończoność. Nic dziwnego, że ta Republika cieszy się takim zainteresowaniem wśród Polaków. Co roku to jeden z najpopularniejszych kierunków na jakie decydują się wczasowicze, za granicami naszego kraju.

Chorwackie wybrzeże Adriatyku jest bardzo urozmaicone i wyjątkowe. Piękne widoki i wszechobecna radość życia sprawiły, iż jest to miejsce niezwykle lubiane przez turystów.

Adriatyk to wspaniałe miejsce na podwodne wyprawy. Na nurków czeka tu wspaniały podwodny świat, pełen fauny i flory, jaskiń, oraz wraków statków. Odpowiednie wiatry i duża ilość słońca sprzyjają miłośnikom żeglarstwa. Latem pływają tu tysiące jachtów. Osoby lubiące aktywny wypoczynek mogą spróbować swoich sił w windsurfingu i nartach wodnych.

Republika Chorwacji to mieszanka kultur: zachodnioeuropejskiej, słowiańskiej oraz śródziemnomorskiej- co ma odzwierciedlenie w architekturze, kuchni i obyczajach.

Do najsłynniejszych miejsc odwiedzanych przez turystów należy Dubrownik- to perełka Europy i najpiękniejsze dalmackie miasto otoczone kamiennym murem. Na każdym kroku jest tu coś, co warto zobaczyć,a stara część miasta jest wpisana na listę UNESCO. Natomiast Korcula- to jedna z największych wysp Dalmacji urzeka zielenią. Pełno jest tam migdałowców, sosen, dębów, pinii,cyprysów i gajów oliwnych. W tym otoczeniu wzniesiono miasto o tej samej nazwie. Najważniejszym zabytkiem miasta jest katedra św. Marka z białą dzwonnicą i skarbcem.

Wyjeżdżając nad Adriatyk nie można pominąć jednego z cudów natury- Parku Narodowego Jezior Plitwickich. Warto przedłużyć sobie urlop podczas podróży do Chorwacji i zatrzymać się w miejscu, gdzie natura Was oczaruje. Jeziora kresowe są tu ułożone kaskadowo i połączone licznymi strumieniami. Jest tu 140 wodospadów, 20 jaskiń i źródeł.

WIZY: nie są wymagane; paszport musi być ważny przez minimum 3 miesiące. Obywatele polscy mogą przekroczyć granicę z Chorwacją, posługując się dowodem osobistym.
CZAS LOKALNY: czas polski
JĘZYK: chorwacki; można porozumieć się również po niemiecku i angielsku
WALUTA: kuna(HRK); 1 EURO = ok. 7,2 HRK
PLAŻE: publiczne, wstęp bezpłatny; serwis plażowy- (2 leżaki + parasol)15 EURO; zalecane obuwie do wody

PORADNIK DO POBRANIA W PDF

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *