Shadow

Cholesterol, jako zabójca XX wieku – prawda czy fałsz?

Z każdej niemal strony słyszymy, że cholesterol to wróg, którego trzeba zwalczać w zarodku. W efekcie tego całe rzesze ludzi w naszym kraju i na całym świecie łykają tysiące statyn, które to mają w cudowny sposób zniszczyć cholesterol w zarodku? Czy to dobrze, czy źle? Zastanówmy się, zatem wspólnie na tym „ fenomenem’’, który zatacza w naszych społeczeństwach coraz szersze kręgi.

Statystyki podają, że obecnie, co druga osoba dorosła ma podwyższony poziom cholesterolu i z tego powodu przyjmuje statyny. Jest to grupa bardzo mocnych leków, które wpływają na enzymy wątrobowe, czyli na miejsce gdzie cholesterol jest przetwarzany i transportowany do innych komórek naszego ciała. Statyny bardzo szybko obniżają poziom cholesterolu i dodatkowo zwiększają ilość cholesterolu dobrego, który jest niezbędny naszemu organizmowi do prawidłowego funkcjonowania. Wydawałoby się, że problem mamy z głowy, a tutaj niestety zaczynają się problemy. Statyny bowiem niosą ze sobą cały szereg skutków ubocznych, które niestety są odczuwalne przez wielu pacjentów. Wysiada wątroba, odczuwamy bóle stawowe i mięśniowe, mamy zawroty głowy, niekiedy wysypki i wiele innych, o których dokładnie można przeczytać w ulotkach leków. Pacjenci skarżą się, więc na różne dolegliwości, źle się czują, są osłabieni i mają problemy z trawieniem. Ewidentnie komfort życia na statynach spada i to znacznie. Zastanówmy się, zatem nad tym, czy można obniżyć poziom cholesterolu bez nich?

Można i wielu lekarzy już coraz częściej o tym mówi. Gdy zatem zobaczymy u siebie wysoki poziom to najpierw spróbujmy zadziałać naturalnie. Przede wszystkim zacznijmy regularnie ćwiczyć i to przynajmniej trzy razy w tygodniu. Oczywiście dieta bogata w warzywa, owoce i wszelkie pokarmy, z dużą zawartością błonnika pokarmowego. Wspierajmy pracę wątroby, poprze stosowanie wyciągu z karczocha i ostropestu. Gdy nasza wątroba będzie sprawniejsza, wówczas naturalne procesy w organizmie sprawią, że cholesterol nie będzie się w nim odkładał. Warto włączyć również naturalną statynę, a mianowicie monokalinę k z czerwonego ryżu. Gotowe pastylki są do kupienia bez recepty w aptekach i jest to produkt w 100% naturalny. Występują pod kilkoma nazwami, warto jednak porównać zawartość składników aktywnych, tak, aby ich wartości były optymalne. Polecamy na przykład cholester czy Lipi forma plus.
Po kilku miesiącach warto zrobić kolejne, kontrolne wyniki i sprawdzić czy nasze działania przyniosły poprawę.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *