Shadow

Jakie brwi są modne?

Wydawać by się mogło, że brwi, to taki mały i nieważny detal naszej twarzy. Choć niepozorne, to jednak one głównie nadają naszej twarzy wyrazu i wdzięku. Zastanówmy się zatem wspólnie nad tym, jakie brwi są obecnie modne?

Jeszcze do niedawna królowały przez kilka sezonów brwi cieniutkie, takie, które tworzyły nad naszym okiem delikatne kreseczki. Wiele kobiet nawet goliło je całkowicie, by potem malować w ich miejscu precyzyjne i cieniutkie kreseczki.

Obecnie całkowicie odchodzimy od tego trendu, gdyż modne są brwi naturalne, zatem absolutnie nie cienkie i nie równe kreseczki.

Ponadto mówiąc naturalne, nie mieliśmy na myśli tego, że w ogóle o nie dbamy, wręcz przeciwnie. Musimy o nie dbać regularnie i niezwykle starannie powinniśmy korygować ich kształt. Oczywiście idealnie by było po raz pierwszy udać się na ich regulację do kosmetyczki, gdyż wówczas będziemy mieli naprawdę dobrze dopasowany ich kształt.

Jeżeli jednak chcemy je samodzielnie wyregulować to pamiętajmy, że ich łuk powinien być naturalny i szerszy od strony wewnętrznej. Posuwając się do ich zewnętrznych krańców brwi stają się delikatnie cieńsze, ale nie mogą mieć absolutnie w żadnym miejscu takiej samej grubości. Pamiętajmy też o tym, że zawsze wyrywamy włoski pod linią brwi, a nie nad. Przy brwiach krzaczastych, grubych i mocnych, możemy dodatkowo przyciąć je na całej długości nożyczkami do brwi.

Kształt brwi powinien być zawsze dobrany do rysów i kształtu naszej twarzy.

Bardzo modne jest obecnie malowanie brwi i można je wykonać u kosmetyczki. Wówczas na co dzień nie będziemy musiały im poświęcać wiele czasu, gdyż farbowanie utrzymuje się nawet kilka tygodni.
Możemy również samodzielnie zafarbować brwi, jednak nie zawsze będzie to efekt tak spektakularny jak u kosmetyczki.

Decydując się na farbowanie lub malowanie, pamiętajmy o tym, aby farba czy też cień nie były zbyt ciemne, tylko idealnie dopasowane do naturalnego koloru brwi.

Gdy chcemy uzyskać geometryczny kontrast, który często widzimy u gwiazd telewizyjnych, to musimy pamiętać o tym, aby przyciemnić delikatnie brwi, a dodatkowo pod łuk brwiowy nałożyć specjalny cień rozjaśniający. Ten prosty trik sprawia, że brwi są bardziej widoczne i ich kształt bardziej się odznacza na całej twarzy.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *