Shadow

Auto dla rodziny – jakie wybrać?

porsche-cayenne-563824_1280

Coraz więcej podróżujemy, zatem potrzebujemy też bezpieczniejszych i wygodniejszych aut. Bezpieczeństwo i komfort jazdy jest szczególnie ważny wówczas gdy podróżujemy z dziećmi i całą rodziną. Zastanówmy się zatem wspólnie jakie auto będzie najlepsze dla wieloosobowej rodziny?

Wieloosobowa rodzina potrzebuje przede wszystkim auta przestronnego i takiego, które pomieści wszystkie osoby. Idealnie sprawdzi się więc tutaj Opel Zafira czy Ford Galaxy. Są przestronne i co najważniejsze, posiadają duże bagażniki, a niektóre modele możliwość rozłożenia dodatkowych dwóch foteli, zatem gdy są odpowiednio zarejestrowane, to mogą przewozić aż siedem osób.

Auto rodzinne to nie tylko przestronność i wygoda ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Nie ważna jest więc tutaj marka auta, ale przede wszystkim stan techniczny pojazdu, który powinien być bez zarzutu. Warto więc tutaj pamiętać o regularnych przeglądach i serwisowaniu pojazdu. Tylko postępując w taki sposób możemy być pewni, że nasz pojazd jest całkowicie sprawny i nie zawiedzie nas w trakcie jazdy.

Jeżeli mówimy o bezpieczeństwie, to auto rodzinne powinno mieć poduszki powietrzne, które ochronią bliskich w razie wypadku.

W aucie rodzinnym nie może zabraknąć oczywiście dobrze wyposażonej apteczki, która będzie zawierała zarówno środki opatrunkowe, odkażające, tabletki przeciwgorączkowe i koce termiczne. Warto również szczególnie zimą w długie trasy zabierać ze sobą koc, który może się przydać w razie awarii ogrzewania lub przy długim postoju.

Gdy mamy małe dzieci, to również nie możemy zapominać o bezpiecznych fotelikach, które zapewnią dzieciom bezpieczeństwo. Obecne przepisy nakazują przewożenie w fotelikach wszystkich dzieci, które nie przekroczyły 140 cm wzrostu. W wyjątkowych przypadkach, gdy waga dziecka nie pozwala na bezpieczne zapięcie w foteliku, dopuszcza się przewożenie na tylnym siedzeniu tak jak osobę dorosłą.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *