Shadow

Agresywny śluz przyczyną niepłodności – sprawdź czy ty też go masz

aagresywny_sluz_art

Agresywny lub wrogi śluz szyjkowy w organizmach kobiety, to jeden z głównych powodów uniemożliwiających poczęcie dziecka. Znajdują się w nim przeciwciała, które negatywnie wpływają na plemniki i sprawiają, że nie mogą przedostać się do macicy. Sprawdź czy ty też go masz.

Jak sprawdzić czy kobieta ma agresywny śluz?

Kobiety zazwyczaj dowiadują się o tym problemie dopiero po kilku miesiącach nieudanych prób starania się o ciążę. Jak podkreślają ginekolodzy, agresywny śluz, to taki, którego warstwa jest za gruba lub ma niewłaściwe – kwaśne pH.

Głównym powodem problemów dotyczących płodności są obciążenia cywilizacyjne, takie jak: stres, nadmiar pracy, złe odżywianie czy brak wypoczynku oraz ruchu, sprawiają, że organizm w czasie starań o powiększenie rodziny często zamyka się na wysiłek, jakim jest ciąża. Ponadto nadmiar kawy i papierosów prowadzi do produkcji agresywnego śluzu w organizmach kobiet. Działa on antykoncepcyjnie i przyczynia się do czasowej niepłodności.

Można więc stwierdzić, że agresywny śluz unieruchamia plemniki bądź je niszczy. Przyczyną jest zakwaszenie organizmu spowodowane najczęściej dostarczaniem do niego dużych ilości nikotyny i kofeiny oraz jest spowodowany niezdrowym odżywianiem.

Stop lubrykantom

Dodatkowo stan ten może pogorszyć stosowanie różnego rodzaju lubrykantów, które unieruchamiają lub niszczą plemniki. Aż 35 proc. par starających się zajść w ciążę, w trakcie stosunku płciowego stosuje żele i nawilżacze – wynika z amerykańskiego badania na grupie 1500 par starających się o dziecko.  To bardzo dużo, tym bardziej, że większość ze stosowanych lubrykantów ma działanie plemnikobójcze. Aby to potwierdzić, przeprowadzono szczegółowe badania w laboratorium andrologicznym w USA*, gdzie stwierdzono istotny spadek ruchliwości, żywotności i jakość plemników po zastosowaniu różnego rodzaju lubrykantów. Jak podkreślali badacze – mimo tego, że żele te nie zawierały typowych środków plemnikobójczych, wywierały jednak niekorzystny wpływ na ruchliwość plemników.

Więcej szczegółowy informacji dotyczących agresywnego śluzu znajdziesz na: www.zaplodnieni.pl 

* Badanie „Ocena wpływu lubrykantów dopochwowych, na ruchliwość ludzkich plemników i integralność chromatyny” przeprowadzone przez grupę amerykańskich lekarzy: dr Ashok Agarwal , lek. med. Fnu Deepinder , lek. med. Marcello Cocuzza , lek. med. Robert A. Short  i dr Donald P. Evenson w USA.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *