Shadow

7 sposobów na niestandardowe wykorzystanie lakieru do paznokci

sposoby na lakier do paznokci

W szafce większości kobiet zalegają buteleczki lakieru do paznokci, których nie chcą one wykorzystać z różnych względów: a to kolor się znudził, a to emalia się rozwarstwiła, a to nie trafiło się z odcieniem. Zanim jednak zdecydujecie o tym, czy buteleczka wyląduje w koszu na śmieci, przeczytajcie, do czego mogą Wam się jeszcze przydać stare lakiery do paznokci.

  1. Pierwsza pomoc przy puszczających oczkach

To rozwiązanie, które znane jest paniom od wielu lat: stosowały je z powodzeniem nasze babki i prababki. Jeśli zdarzy nam się sytuacja, w której rajstopy lub pończochy puszczają oczko, warto mieć przy sobie lakier do paznokci, najlepiej bezbarwny. Ponieważ gdy nie mamy ze sobą drugiej pary rajstop, wówczas z opresji uratuje nas emalia – pozwoli zahamować dalsze pogłębianie sie rozdarcia.

  1. Ochrona korespondencji przed ciekawskimi

Kiedy obawiamy się, że nasza paczka lub list dostaną się w niepowołane ręce, możemy użyć lakieru do paznokci niczym laku. Wystarczy zabezpieczyć nim kopertę na załamaniach. Jeżeli „lak” na przesyłce nie będzie nosił śladów manipulowania przy nim, wówczas możemy być pewni, że nie padła ofiarą wścibskich oczu.

  1. Renowacja… butów

Emalia do paznokci pomoże sprytnie zatuszować rysy i zadrapania na wierzchniej stronie butów. Aby osiągnąć zadowalający efekt, trzeba jednak umiejętnie dobrać odcień lakieru do obuwia. Innym pomysłem jest np. pomalowanie całej podeszwy buta na jeden, kontrastujący z odcieniem wierzchniej warstwy obuwia kolor. Nasze buty staną się dzięki temu oryginalne.

  1. Ozdabianie naczyń

Kubki, miseczki, filiżanki czy szklanki możemy odświeżyć, malując na nich powierzchni lakierem do paznokci. Wzory i motywy pozostawiamy Waszej kreatywności. Ważne, aby przy zdobieniu brać pod uwagę zewnętrzną i dolną powierzchnię naczyń, które nie mają kontaktu z ustami.

  1. Nowy look dla wsuwek, sztucznej biżuterii, okularów przeciwsłonecznych

Lakier do paznokci, zwłaszcza, gdy jest w żywym kolorze, może zupełnie odmienić akcesoria, których używamy na co dzień: spinki i wsuwki do włosów, biżuteria z ozdobami z emalii zyska drugą młodość, podobnie jak okulary przeciwsłoneczne, których oprawki z nową warstwą koloru będą nie do poznania.

  1. Oznakowanie kluczy

Pęk podobnych do siebie kluczy może być szczególnie problematyczny, gdy chcemy dostać się do domu. Dlatego aby skrócić maksymalnie czas wyszukania odpowiedniego klucza, można oznaczyć go za pomocą emalii do paznokci. Namalowana na kluczu figura lub wzorek sprawią, że zawsze znajdziemy właściwy klucz, oszczędzając przy tym dużo czasu.

  1. Odzyskanie sznurowadeł

Końcówki od sznurówek do butów często się strzępią, powodując kłopoty z wsunięciem ich przez dziurki np. czy trampkach. Po pomalowaniu końcówek sznurowadeł lakierem do paznokci, problem będzie z głowy!

Zanim zdecydujecie się wyrzucić jakiś niepotrzebny już Wam kosmetyk, pomyślcie, w jak inny, kreatywny czy nietypowy sposób możecie go użyć. Przykład z lakierem do paznokci pokazuje, że czasem warto dać drugie życie kosmetykom kolorowym.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.