Shadow

5 sposobów na wypromowanie fanpage na FB

Nie raz zastanawiamy się skąd konkurencyjny blog ma na swoim fanpage ponad 10 tysięcy polubień podczas kiedy zawartość bloga do najciekawszych nie należy. Jaki jest sposób na to? Czy są jakieś magiczne tricki o których nie wiem? Jak to jest, że mój fantastyczny i ceniony blog ma tylko 700 polubień? Cóż, jednej szkoły prowadzenia fanpage nie ma, ale jest klika możliwości, by zasięg bloga zwiększyć. Jak? Zapoznaj się z naszymi 5 sposobami na zwiększenie popularności fanpage!

1. Znajomi
Większość z nas podejdzie dość sceptycznie do zapraszania znajomych do polubienia naszego fanpage. W końcu znajomi to znajomi, nie chcemy ich na siłę zmuszać do zostawienia łapki w górę oraz czasem, nie chcemy nawet, by byli oni świadomi, że cokolwiek w sieci prowadzimy. Kiedy jednak pozbawisz się wątpliwości, zauważysz, że znajomi są pierwszą potencjalną większą grupą fanów, jakich możemy na naszą stronę ściągnąć. Wystarczy na bocznym panelu zaprosić znajomych (nie rób większej selekcji, daj im samym zadecydować czy chcą Cię polubić czy nie). Minus jest jeden, nigdy nie wiesz, czy dany znajomy stronę polubi a czasem, zaproszenia nie mają odzewu przez ogromnym szmat czasu.

2. Udostępnienia
To łatwy i miły sposób na pozyskanie polubień. Jedyne co musimy zrobić to poeksperymentować z tym, kiedy warto posta dodać. Godziny popołudniowe to najlepsza pora na nowości na facebooku. Jedyne na co musimy uważać, to powielanie treści. Algorytmy Google i Facebooka są bardzo surowe jeśli o to chodzi. Jeśli użyjemy kopiuj-wklej, trafimy na sam dół wyszukiwania. Niestety udostępnienia często zachęcają do klikania łapek w górę ale rzadko prowadzą do polubienia albumu.

3. Reklama na grupach/stronach na facebooku
Grupy na facebooku coraz bardziej cieszą się popularnością. Co prawda, nie każda grupa przyjmie link do Twojego fanpage z otwartymi rękami, ale są takie, które chętnie promują artystów czy pozwalają się przedstawić i zalinkować naszą stronę. Zazwyczaj takie strony zwiększają nas zasięg oraz buduja ciekawy ruch na stronie.

4. Zaproszenia ludzi z polubień postu
Bardzo często nasz post dociera do osób, którzy niekoniecznie lubią naszą stronę. To właśnie w tym momencie my mamy możliwość zaproszenia ich do polubienia naszego fanpage. Pod postem zaznaczamy listę osób, które polubiły zdjęcia/post a następnie obok ich nazwy klikamy przycisk Zarpoś. Nie jest to najlepsza opcja, ale co jakiś czas, ktoś fanpage polubi.

5. #Promo
Sposób co prawda płatny, ale przynosi zamierzony efekt. Tutaj nasz zasięg zależy od pieniędzy, jakie chcemy przeznaczyć na promocję oraz okresu czasu, przez jaki będziemy się promować. Efekt kampani można zmierzyć dopiero po jej zakończeniu – nie dla niecierpliwych! Wiadomo, nie każda kampania przyniesie nam kolejny tysiąc obserwujących ale zawsze są to nowe możliwości.

Warto jednak pamiętać, że ludzie nie polubią naszej strony, jeśli zawartość na niej nie będzie ciekawa dla widza. Nie ma złotej reguły jak takich fanów uzyskać, ale ciężka praca i pasja prędzej czy później zaoowocują.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.