Shadow

5 sposobów na upał

Pewnie pamiętacie upały jakie towarzyszyły nam w zeszłym roku. Lato za pasem, dlatego warto się przygotować na podwyższenie temperatury. Trzeba połączyć ze sobą dwie rzeczy. Odpowiednio się schłodzić i równocześnie nie doprowadzić do odwodnienia się.

Nawadnianie organizmu.

Woda, niezależnie od pogody, jest naszym niezbędnikiem. Jednak kiedy termometr pokazuje powyżej 30 st.należy naprawdę się pilnować, aby przyjmować odpowiednią ilość płynów. Trzeba na bieżąco zaspakajać pragnienie. Można wspomagać się też sokami świeżo wyciskanymi, bo dodatkowo dostarczą nam witamin w upalne dni.

Wstrzymanie aktywności fizycznej.

A raczej przełożenie jej na godziny popołudniowe. Nie należy się zbytnio męczyć, bo dodatkowo obciąża to nasz organizm. Grozić może wtedy nawet udar cieplny, który powoduje zagrożenie życia.

Nie wychodzić z domu.

Jeżeli tylko jest taka możliwość, to w największy upał naprawdę warto zostać w domu, żeby nie narażać się na ostre promienie słońca. Ogromnym plusem jest klimatyzacja pomieszczenia. Najkorzystniej wychodzić po południu lub wieczorem, kiedy temperatura jest w miarę umiarkowana.

Herbata z solą.

Świetnym sposobem jest picie herbaty bądź też wody z solą. Dzięki temu uzupełniają się sole mineralne, które zanikają wskutek pocenia się organizmu. Unikaj za to kawy i alkoholu.

Zwiewne ubranie.

Najlepiej jest wybierać rzeczy jasne, z cienkich materiałów. Takie które przepuszczają powietrze. Zawsze należy pamiętać o ochronie oczu i głowy.

Pamiętaj,że osoby starsze, chore i dzieci są wyjątkowo narażone na silne słońce. Dlatego warto mieć na uwadze chronienie siebie i naszych bliskich.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *