Shadow

4 sposoby na ułatwienie sobie prasowania

Prasowanie chyba nie należy ani do najprzyjemniejszych ani do najłatwiejszych zadań domowych. Jednak niewątpliwie ważną, bo dzięki niemu nasze ubrania zachowują estetyczny wygląd i świeżość. Co zrobić, żeby prasowanie stało się znośne? Sprawdźcie kilka sztuczek dzięki którym być może zmienicie podejście.

Wybór odpowiedniego sprzętu.

Najlepiej sprawdza się takie z funkcją prasowania na sucho i mokro, opcją wytwarzania pary czy blokadą kapania wody. Należy też pamiętać o doborze odpowiedniej deski do prasowania, najlepiej by była duża, składana i odporna na korozje.

Wieszanie prania.

Należy mieć na uwadze, że ubrania, które są strasznie podatne na wygniecenie najlepiej rozwieszać całkowicie mokre. Najlepiej na wieszaku i nad wanna – aby nie zalać podłogi. Przed rozwieszaniem prania idealnie jest je strzepnąć, ponieważ wtedy się rozprostuje.

Segregacja prania.

Tak samo jak w przypadku wrzucania rzeczy do pralki. Przed prasowaniem dobrze jest posegregować ubrania, ponieważ pomaga to zaoszczędzić masę czasu. Najlepiej zrobić to według temperatury w jakiej będziemy prasować.

Przyjemne prasowanie.

Najlepiej prasować swoje ciuchy wtedy kiedy są odwrócona na lewą stronę. W szczególności jeśli są ciemne. Unika się dzięki temu efektu świecenia tkaniny. Unikać prasowania wszystkiego co jest z wełny. Ten materiał najlepiej potraktować parą. Z kolei koszula zostanie w szybkim tempie wyprasowana jak zaczniecie od kołnierzyka. Następny w kolejności jest karczek, mankiety, rękawy i na końcu przody koszuli.

Trzeba po prostu pamiętać o odpowiednim zorganizowaniu sobie pracy. Wszystko jest do ogarnięcia. Prasowanie wcale nie musi być czymś nieprzyjemnym.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *