Shadow

5 pomysłów na spędzanie czasu wolnego poza komputerem

free-time

W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie życie bez komputera. Większość z nas potrzebuje go w pracy, w czasie nauki – nie tylko na studiach, a niektórzy nie mogą rozstać się z nim także w czasie wolnego popołudnia czy wieczoru. Czasami warto odciąć się od wirtualnego świata. Oto 5 pomysłów, jak spędzić wolny czas poza komputerem.

1. Wyjście do kina

Ten pomysł może wydawać się banalny, ale czasami najprostsze pomysły są najlepsze. Kino to miejsce, do którego możesz wybrać się zarówno z najlepszym przyjacielem, paczką znajomych lub samemu. Wszystko zależy od tego w jakim nastroju jesteś i co chcesz obejrzeć. Czasami lepszym rozwiązaniem będzie odwiedzenie małego kina studyjnego niż ogólnopolskiego multipleksu. Nie znajdziesz tam najnowszych produkcji Hollywood, ale zapłacisz taniej za bilety i bez problemu znajdziesz miejsce na sali kinowej.

2. Popołudnie w parku

Wbrew pozorom ten pomysł powinien spodobać się każdemu! Bowiem czynności, jakie możemy wykonywać w parku, jest bardzo dużo. Począwszy od zwykłego spaceru w gronie znajomych lub z pupilem, jakim jest pies. Dobrym pomysłem będzie także samotny wypad z kocem i ulubioną książką. A jeśli lubisz aktywnie spędzać wolny czas to polecamy rower, bieganie albo grę w piłkę lub badmintona ze znajomymi.

3. Wydostań się z escape roomu

Dobrym pomysłem na spędzenie wolnego popołudnia ze znajomymi jest wybranie się do escape roomu. Pokój zagadek, bo tak należy tłumaczyć miejsce opisane w tym punkcie, to kreatywna forma spędzania czasu wolnego. Grupa (zazwyczaj 4-6 osób) zostaje zamknięta w pokoju na 45 lub 60 minut. Aby się z niego wydostać, należy rozwiązać szereg logicznych zagadek. Najważniejsza jest współpraca i kreatywne myślenie! Każdy escape room oferuje kilka pokoi tematycznych. Wybór zależy od stopnia trudności i indywidualnych preferencji.

4. Wspólne gotowanie

Wspólne gotowania ze znajomymi lub współlokatorami może przynieść wiele frajdy i radości. Wystarczy funkcjonalna kuchnia, paczka zgranych przyjaciół i szczere chęci do pracy! Takie gotowanie to przede wszystkim dobra zabawa i dużo pozytywnej energii, a nie pokaz umiejętności kulinarnych. Pamiętajcie, aby odpowiednio podzielić obowiązki w kuchni – obieranie, krojenie, smarowanie, a po skończonym posiłku zmywanie. Przygotowanie wspólnego posiłku może być także dobrze rozpoczętym, wspólnym popołudniem lub wieczorem.

5. Planszówki

Gry planszowe wracają do łask! W dobie wszechobecnego dostępu do komputerów i internetu wiele osób o nich zapomina. Mimo wszystko coraz częściej można znaleźć miejsca, w których bez problemu znajdziemy szeroki wybór gier planszowych. Jeśli nie chcemy ich kupować, można wybrać się do kawiarni lub innego lokalu, gdzie dostępnych jest kilka takich gier. Najbardziej popularne wśród dorosłych są gry strategiczne, które wymagają kilku graczy oraz długich godzin spędzonych na obmyślanie strategii i planu, jak wygrać zaciętą rywalizację.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *