Shadow

5 najpopularniejszych miejsc w Londynie

Londyn to jedna z najdroższych stolic europejskich. Choć trzeba więc sporo gotówki aby w tym mieście poczuć się jak prawdziwy turysta, to jednak warto zajrzeć tu i ówdzie, tak aby poczuć klimat prawdziwej monarchii.

Ktoś kiedyś powiedział, że albo się pokocha Londyn przy pierwszej wizycie albo znienawidzi. I to jest prawda, z którą skonfrontować się musi każdy z nas osobiście.

Miasto jest uderzająco piękne i oczywiście kontrastowe. Mamy więc wspaniałe dzielnice bogaczy i slumsy gdzie koczują ludzie bezdomni i wykluczeni ze społeczeństwa. W takich miejscach jak Londyn jest to szczególnie uderzające i zarazem bardzo smutne.

Wróćmy jednak do zwiedzania Londynu i podziwiania jego monumentalnej architektury, która pamięta nawet czasy średniowieczne. Poprowadzimy więc Was po ulicach Londynu i pokażemy to, co każdy turysta powinien obowiązkowo zobaczyć.

British Museum.

Jest to jedno z najsłynniejszych muzeum i oczywiście powinni go zobaczyć wszyscy, nie tylko miłośnicy sztuki. Sama budowla zachwyca swoim ogromem, zdobieniami, a w środku prawdziwe skarby z całego niemal świata. Możemy więc tam zobaczyć eksponaty, począwszy od czasów prehistorycznych po nowożytne. Zobaczymy więc między innymi starożytne rzeźby, mumie, kamień z Rosetty i wiele innych zadziwiających wystaw.

Pałac Buckingham.

Kolejna monumentalna i historyczna budowla, która zachwyci wszystkich bez wyjątku. Jest to oczywiście oficjalna rezydencja panujących władców i oczywiście numer 1 na wielu listach do zwiedzania. Mówi się nawet, że kto nie widział Pałacu, to nie był naprawdę w Londynie. Warto więc dla pewności się tam udać i pyknąć sobie fotkę w jego ogrodach. Można tam podziwiać widowiskową zmianę warty, jak również w miesiącach letnich, można zwiedzić niektóre z komnat. Wstęp jest płatny, jednak warto zainwestować i zobaczyć bogatą kolekcję dzieł sztuki.

Galeria Narodowa.

To kolejny punkt naszej wycieczki po Londynie i po jego najciekawszych miejscach. W galerii możemy podziwiać obrazy znanych artystów, w tym Leonarda da Vinci czy Rafaela Santii. Prawdziwa gratka dla miłośników sztuki i do tego zupełnie bezpłatna.

Tower of London.

Twierdza Tower of London znajduje się w pobliżu Galerii Narodowej więc koniecznie trzeba ją również zobaczyć. Tutaj już jednak musimy zapłacić za bilet wstępu, jednak naprawdę warto. Twierdza jest wspaniała i posiada naprawdę fascynującą historię.

Westminster Abbey.

Choć opactwo Westminster Abbey zajmuje ostatnie miejsce na naszej liście, to wcale nie znaczy, że jest najgorsze i najmniej atrakcyjne turystycznie, wręcz przeciwnie. Gotycka budowla zachwyca architekturą i oczywiście ciekawą historią. To tutaj dokonuje się koronacji władców, a także wyprawia ich śluby i dokonuje się pochówku.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.