Shadow

Najlepsze sposoby na odnowienie kuchni za przysłowiowego grosza

Kuchnia to serce każdego domu i miejsce, gdzie spędzamy mnóstwo czasu. Ze względu na to, że spełnia wiele funkcji i jest co dzień narażana na zabrudzenia, uszkodzenia i nasze zachcianki, to też jest to pomieszczenie, które w każdym domu i mieszkaniu najszybciej ulega zniszczeniu.

Aby więc kuchnia znów mogła cieszyć nasze oczy i żeby chciało się w niej przebywać, to konieczny jest mały remont. Zastanówmy się zatem nad tym, jak go przeprowadzić samodzielnie i oczywiście nie stracić na to fortuny? Czy to w ogóle możliwe?

Przede wszystkim pamiętajmy o tym, że najlepsze sposoby, to wcale nie oznacza najdroższe. Najlepsze, to pomysłowe, tanie, szybkie, ekonomiczne i odpowiadające właśnie nam. Zatem zaczynamy.

W każdej kuchni największym uszkodzeniom zazwyczaj podlega blat kuchenny i tutaj nie mamy zbytniego wyboru jak go po prostu wymienić na nowy. Koszt tego nie jest duży i bez problemu zrobimy to naprawdę za niewielkie pieniądze. Gorsza sprawa z szafkami, które kosztują sporo i nie będziemy je przecież, co chwila wymieniać.

Jeżeli uległy uszkodzeniu i zniszczeniu, to warto zastanowić się nad ich naprawą i pomalowaniem. Niekiedy wystarczy pomalować same fronty, aby kuchnia znów wyglądała schludnie i elegancko. Możemy również wymieć na nowe uchwyty, wówczas meble zyskają zupełnie nowy charakter.

Podczas odnawiania kuchni nie zapominajmy o ścianach, które szybką łapią tłuszcz, kurz i wszelkie zabrudzenia. Warto w kuchni zastosować farby zmywalne, które choć nie należą do tanich, to jednak wytrzymają naprawdę szmat czasu i będą prezentować się godnie.

Przestrzeń pomiędzy szafkami, nad kuchenką i zmywakiem jest najbardziej narażona na zabrudzenia i tutaj warto pomyśleć o założeniu kafelek lub też specjalnych ekranów ze szkła. Jeżeli chcemy, aby było taniej, to warto te miejsca pomalować zmywalną farbą lub też nakleić wodoodporną tapetę. Dobrym i tanim rozwiązaniem są nowoczesne panele z tworzywa sztucznego, które są łatwe do założenia i w utrzymaniu czystości. Pamiętajmy jednak, że przy kuchence nie zdadzą egzaminu i wówczas to miejsce warto przykryć dodatkowo szybą hartowaną.

Tak odnowione wnętrze potrzebuje jeszcze tylko kilku drobiazgów i w tej roli idealnie się sprawdzą donice z ziołami. Pięknie się będą prezentować na kuchennym parapecie, dodadzą kuchni charakteru a przy okazji przydadzą się do naszych potraw.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.