Shadow

4 sposoby na zdrowe i lśniące włosy

sposoby na zdrowe włosy

Zdrowe i lśniące włosy to atrybut kobiecości, ale także ozdoba mężczyzn. Choć ci ostatni nieco mniej interesują się kondycją swoich włosów, to jednak zadbana fryzura u obu płci jest niezaprzeczalnym atutem.

Aby zatem nasze włosy prezentowały się pięknie, to muszą być przede wszystkim zdrowe, zadbane, lśniące i odpowiednio przycięte. Choć nie mamy wpływu na rodzaj naszych włosów i niestety nie każdy może się poszczycić bujną fryzurą, to jednak mamy wpływ na ich kondycję i ostateczny wygląd.

Pierwszym sposobem na utrzymanie włosów w dobrej kondycji jest oczywiście zdrowa dieta, która musi być bogata w warzywa i owoce. Taki wewnętrzny zastrzyk witamin i mikroelementów jest niezbędny dla zachowania urody włosów. Jeżeli nasza dieta nie należy do najzdrowszych i nie spożywamy regularnie tych produktów, to koniecznie musimy wspomagać się suplementami diety. Najlepsze efekty osiągniemy przyjmując witaminę A, E, cynk i skrzyp polny.

Drugi sposób na zdrowe i lśniące włosy, to stosowanie odpowiednich kosmetyków, które muszą być dobrane do rodzaju włosów. Jeżeli sami mamy problem z rozpoznaniem rodzaju swoich włosów, to warto wykonać tekst kondycji włosów i profesjonalnej fryzjerki. Dowiemy się wówczas nie tylko jaki mamy rodzaj włosów, ale również otrzymamy gotową instrukcję dbania o swoje włosy.

Teraz będziemy mieć pewność, że kosmetyki, które stosujemy do włosów są odpowiednie i nie będą obciążać, tylko pomagać w utrzymaniu włosów w dobrej kondycji. Zatem do włosów delikatnych i łamliwych stosujemy inne kosmetyki niż do włosów mocnych, przetłuszczających się czy cienkich.

Trzeci sposób to wspomaganie włosów produktami naturalnymi i tutaj idealnie sprawdzi się znany wszystkim len. Siemię lniane to prawdziwa skarbnica minerałów, witamin i zdrowych tłuszczy, które wzmocnią włosy od zewnątrz, otoczą każdy włos delikatną otoczką, która sprawi, że nasze włosy będą lśniące i wzmocnione.

Aby sporządzić maseczkę do włosów, to wystarczy zagotować trochę ziaren lnu z wodą i powstały kisiel nałożyć na kilkanaście minut na włosy. Potem spłukujemy letnią wodą i gotowe. Taki sam kisiel z lnu przecedzony i rozrobiony w większej ilości przegotowanej wody można również wlać do spryskiwacza i takim roztworem potraktować końcówki włosów.

Czwarty ze sposobów to unikanie suszarek, prostownic i lokownic. Niszczą włosy i sprawiają, że stają się one słabe, rozdwojone, łamliwe i przesuszone. Jeżeli nie umiemy lub nie chcemy całkowicie zrezygnować z tych sprzętów, to używajmy tylko produktów renomowanych marek, których technologie są tak dobierane aby eliminować do minimum obciążenie i niszczenie włosów. Przed zakupem więc dokładanie sprawdzajmy wszystkie parametry i porównujmy kilka produktów, dopiero wówczas dokonujmy zakupu.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.