Shadow

5 sposobów na metamorfozę salonu za małe pieniądze.

sposoby na metamorfozę salonu

Salon to główne i reprezentacyjne pomieszczenie w każdym domu i mieszkaniu. To właśnie w salonie przyjmujemy gości, urządzamy ważne uroczystości rodzinne, a także odpoczywamy i spędzamy czas z rodziną.

Istotne jest zatem aby był urządzony elegancko, schludnie, praktycznie i wygodnie. Co jakiś czas warto nieco odświeżyć jego wnętrze i nie musimy wcale wydawać na to dużych pieniędzy.

1 sposób to zmiana koloru ścian. Wystarczy tutaj zaopatrzyć się w kolorową farbę lub też kupić emulsje białą i wybrany barwnik. Druga wersja wymaga nieco przygotowania, gdyż farbę należy dokładnie wymieszać z barwnikiem, jednak jest to sposób tańszy. Jeżeli wybierzemy wersję gotową, to mamy tutaj również całą gamę kolorów, w których możemy wybierać.

2 sposób na tanią i szybką zmianę wystroju wnętrza salonu jest zmiana ozdób na ścianach. Do szafy chowamy więc stare obrazy i zastępujemy je nowymi. Ciekawym sposobem i bardzo modnym w ostatnim czasie jest także ozdabianie ścian tapetami lub fototapetami. Nowocześnie wyglądają zdjęcia kwiatów, krajobrazów, które są zrobione w dużym powiększeniu. Taki motyw warto nakleić na jednej ze ścian lub na jej fragmencie.

3 sposób na metamorfozę salonu to zmiana wszystkich tekstyliów w salonie. Zatem wymieniamy firany, zasłony, obicia na sofie i fotelach, a także kupujemy nowe obrusy i serwety. Gdy chcemy dużej zmiany, to warto wybrać kolory całkowici odmienne od tych obecnych, zatem w salonach gdzie królował dotąd beż, biel, warto wybrać mocne akcenty kolorystyczne: czerwień, turkus czy bardzo modny ostatnio morski.

4 sposób na metamorfozę salonu tanim kosztem jest przemeblowanie wnętrza. Najpierw robimy plan na kartce i zastanawiamy się jak ustawić wszystkie sprzęty, tak aby było nie tylko elegancko ale też praktycznie i wygodnie.

5 sposób jest najprostszy i najszybszy. Wystarczy bowiem kupić kilka ciekawych drobiazgów, które ustawimy na półkach, komodzie i w ten prosty sposób zmienimy nieco charakter naszego wnętrza. Niekiedy wystarczy tylko nowy kwiat doniczkowy, wazon czy ciekawy świecznik, aby wnętrze zyskało zupełnie inny charakter.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.