Shadow

Jak schudnąć w 10 dni?

Sylwester, wielki bal czy randka sprawiają niekiedy, że chcemy w krótkim czasie schudnąć kilka kilogramów, tak, aby wyglądać szczupło i wyjątkowo pięknie. Choć wielu powie, że pięknego wyglądu nie da się zmierzyć centymetrem ani zważyć wagą, jednak często te kilka kilogramów sprawia, że będziemy czuć się świetnie w swojej skórze.

Specjaliści zalecają, aby odchudzać się stopniowo i nie więcej niż 2-3 kilogramy na tydzień. Jednak, gdy chcemy zmieścić się w świąteczną suknię lub po prostu poczuć się lepiej w swojej skórze, to te kilka kilogramów zrobi wielką różnicę.

Zatem nie szalejmy i nie katujmy swojego ciała, tylko stopniowo wprowadzajmy zmiany w swoim życiu. Pamiętajmy, że nie diety cud, tylko racjonalne odżywianie sprawią, że nie będziemy mieć już nigdy kłopotów ze swoją wagą.

Pierwsza sprawa na drodze do schudnięcia to oczywiście zmniejszenie liczy spożywanych kalorii. Zatem zmniejszamy ilość węglowodanów w diecie i zastępujemy je warzywami i białkiem. Do tego dużo owoców i koniecznie wody niegazowanej. Rezygnujemy całkowicie ze słodyczy i zastępujemy je marchewkami, orzechami czy pestkami dyni.

Posiłki zmniejszamy też ilościowo i jemu zamiast trzech obfitych, cztery do pięciu mniejszych.

Oprócz zmian w diecie musimy wprowadzić regularny wysiłek fizyczny i wcale nie chodzi nam tutaj o kilka godzin katowania się na siłowni. Wystarczy cztery treningi aerobowe w tygodniu po godzinie. Do tego dokładamy również dwa treningi siłowe na newralgiczne części ciała, które chcemy wymodelować. Pamiętajmy, aby wybierać do treningów ulubione formy ruchu, tak, aby trening sprawiał nam przyjemność. Zatem nie ma tutaj większego znaczenia czy będzie to pływanie, bieganie czy też jazda na rolkach. Ważne jest, aby taki trening trwał minimum 4o minut, gdyż dopiero po takim czasie dochodzi do spalania tłuszczyku.

W każdej diecie niezwykle istotne jest również regularne dbanie o ciało i kondycję skóry. Zatem nie szczędźmy jej nawilżania i dostarczania składników ujędrniających.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *