Shadow

3 rzeczy, które powinny być w szafie każdej kobiety

szafaubrania

Kobiece szafy zazwyczaj pękają w szwach, a gdy przychodzi czas na skompletowanie garderoby, to okazuje się, że nic do siebie nie pasuje. W rezultacie nie mamy co na siebie włożyć, choć dla wielu osób wydaje się to podejrzane, w szczególności dla mężczyzn.

Aby zatem nasza garderoba nie tylko pękała w szwach, ale przede wszystkim zawierała wartościowe i pasujące do siebie elementy, to trzeba z rozwagą podchodzić do zakupów. Gdy jakaś rzecz wpadnie nam w oko, to najpierw zastanówmy się, do czego ją założymy. Najlepiej przyjąć zasadę, że nowa rzecz musi pasować przynajmniej do dwóch innych, które już są w naszej szafie. Gdy jest inaczej, to nawet nie przymierzamy, tylko uciekamy szybko ze sklepu. To tak trochę żartobliwie, jednak działa i warto sprawdzić to na własnym przykładzie.

Kolejna złota zasada „ dobrej” szafy to kupowanie rzeczy w najlepszym gatunku, nawet gdyby miało to oznaczać, że wydamy na jeden ciuch fortunę. Warto raz na jakiś czas kupić dobrej jakości ciuszek, który będzie nam służył lata, niż kupić kilka tańszych, które po pierwszym praniu wylądują w koszu.

Szafa każdej kobiety powinna zawierać też kilka podstawowych rzeczy, które pasują niemal do wszystkiego i można ich użyć do wielu różnych stylizacji i na różne okazje. Pierwszą z nich są niewątpliwie dobrej jakości jeansy, które można założyć wszędzie, trzeba tylko odpowiednio do okazji dobrać górę. Zatem do szkoły założymy do nich sportową bluzę, a na randkę elegancką marynarkę i szpilki.

Kolejna ponadczasowa rzecz, bez której kobieca szafa wręcz nie istnieje, to ołówkowa, czarna lub grafitowa spódnica. Tutaj tak samo jak z jeansami, pasuje niemal do wszystkiego i na wszystkie okazje: na apel w szkole, do pracy, na spotkanie z przyjaciółką i na randkę.

Każda kobieta powinna mieć również w swojej szafie klasyczną, białą koszulę, która przyda się na spotkanie służbowe, na kolację u rodziców czy też na dyskotekę, gdy umiejętnie połączymy ją z jeansami, szpilkami i dużą ilością biżuterii.

Przy zakupie tych pewniaków pamiętajmy też o tym, aby była to dobra jakościowo odzież, gdyż wtedy posłuży nam długie lata. Wybierajmy też fasony klasyczne, bez ozdób, tak, aby przez kolejne sezony nie wyszły z mody. Pamiętajmy o tym, że do takich klasycznych ubrań wystarczy dodać tylko trochę szałowych dodatków a uzyskamy najmodniejszą w sezonie stylizację.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *