Shadow

Schudnij ćwicząc interwały

Hitem ostatnich lat są treningi interwałowe, dzięki którym można szybko i skutecznie schudnąć. Co też niezwykle istotne taki trening jest o wiele krótszy niż trening aerobowy czy kardio, więc wiele osób głównie z tego powodu go wybiera.

Krótszy czas treningu to nie jedyna zaleta interwałów. Ćwiczymy tutaj maksymalnie 25 minut i co ciekawe, tkanka tłuszczowa spalana jest jeszcze wiele godzin po treningu.

Interwały sprawiają, że nasz metabolizm zaczyna pracować na dużo wyższych obrotach i organizm potrzebuje o wiele więcej czasu na dojście do stanu sprzed ćwiczeń niż to jest w przypadku innych rodzajów ćwiczeń.

Cóż zatem kryje się pod tą magiczną nazwą interwały?

Są to ćwiczenia o zmiennym tempie. Bez różnicy czy będzie to bieg, czy robienie przysiadów, pajacyków czy też podskoki. Istotne aby wykonywać je z zegarkiem w ręku w następującym rytmie:

– 1 minuta spokojnie
– 30 sekund średnie tempo
-30 max swoich możliwości.

Powtarzamy cały proces i ćwiczymy maksymalnie 20-25 minut. Oczywiście możemy czas nieco modyfikować, jednak istotne jest aby tempo było zmienne.

Jeżeli nie chcemy na początku sami wykonywać takich ćwiczeń, to warto skorzystać z licznych filmików na you tube i tam wspólnie z trenerami prowadzić trening interwałowy. Proponujemy na początek spróbować 15 minutowy trening dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z interwałami: 

Ćwiczenia są prowadzone przez trenerkę Monikę Kołakowską, która ćwiczy razem z nami i od razu tłumaczy i pokazuje jak prawidłowo wykonywać wszystkie ćwiczenia.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *