Shadow

Jak pozbyć się łupieżu?

lupiez

Łupież to problem dermatologiczny, który dotyczy ponad 90% naszego społeczeństwa. Do jego powstania przyczyniają się drożdżaki, które powodują podrażnienie skóry głowy i jej łuszczenie. Efektem tego są nieestetyczne białe płatki skóry, które są widoczne na włosach i odzieży. Należy z tym problemem walczyć nie tylko ze względów estetycznych, ale również i zdrowotnych. Jak pozbyć się łupieżu?

Łupież występuje najczęściej na głowie, jednak niektóre jego odmiany mogą występować również na skórze twarzy i klatki piersiowej. Jednak najczęściej występującą odmianą, którą się zajmiemy jest łupież skóry głowy, a tutaj rozróżniamy: łupież suchy i łojotokowy. Łupież suchy to delikatniejsza odmiana łupieżu i łatwiejsza do zwalczenia. Łojotokowy objawia się nie tylko łuszczącą się skórą, ale również żółtymi plamami na skórze głowy, które powstają w wyniku nadmiaru produkcji łoju.

Najlepiej walczyć z tym problemem profesjonalnie i wybrać się po pomoc do dermatologa, który zapisze odpowiedni szampon leczniczy, który szybko poradzi sobie z problemem. W aptekach są również dostępne środki lecznicze, które niszczą drożdżaki i regulują wydzielanie serum skóry głowy. Warto je stosować, co jakiś czas, a sprawimy, że łupież już nigdy nie będzie nas dotyczył.

Warto regularnie stosować również domowe sposoby, aby regulować pracę gruczołów łojowych skóry głowy. Idealny jest do tego ocet jabłkowy, którym należy płukać włosy i skórę głowy przynajmniej raz w tygodniu. Ocet działa przeciwbakteryjnie na skórę głowy, a jednocześnie dzięki mikroelementom, które zawiera, odżywi włosy i sprawi, że będą delikatne i łatwe do rozczesania. Zapach octu bardzo szybko się ulatnia, więc nie ma co się martwić, że nasze włosy będą po tej płukance niezbyt miło pachniały.

Ponadto, jeżeli mamy skłonność do łupieżu to musimy uważniej dobierać szampony. Warto stosować takie delikatniejsze, bez zbędnych środków zapachowych. Najlepsze są takie na bazie znanych ziół, które delikatnie myją i pielęgnują skórę głowy nie podrażniając jej.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *