Shadow

3 gadżety odblaskowe, które powinien znać każdy rodzic

Zdrowie i bezpieczeństwo dzieci jest dla każdego rodzica bezcenne. Jednak zamiast łamać sobie głowę nad drogimi zabezpieczeniami, najlepiej jest pomyśleć o codziennych i prostych rozwiązaniach. Jednym z nich jest stosowanie odblasków. Które gadżety odblaskowe warto wybrać? Oto 3 najbardziej przydatne dla dzieci gadżety odblaskowe.

Jesień i zima to dla rodziców okres wzmożonej uwagi. Szybko zapadający zmrok i ciemne poranki utrudniają widoczność. Śnieg, deszcz, czy mgły również nie ułatwiają życia pieszym i zmotoryzowanym. Dzieci ze względu na swoją żywiołowość, ruchliwość i spontaniczne podejmowanie decyzji bez rozważania konsekwencji są szczególnie narażone na wypadki.

Kamizelka ostrzegawcza

Kamizelkę odblaskową można dopasować już dla przedszkolaków. Łatwo się ją zakłada nawet na grubą kurtkę. Kamizelka ostrzegawcza nie krępuje ruchów, jest przewiewna, dziecko się w niej nie poci. Jej noszenie powinno stać się nawykiem w czasie spacerów, wyjść do i z przedszkola, czy szkoły. – Założenie kamizelki poprawia widoczność dziecka na chodnikach i przy przechodzeniu na pasach. Ma to ogromny wpływ na jego bezpieczeństwo. Ułatwia też zidentyfikowanie własnej pociechy na placu zabaw, czy w parku, gdzie łatwo stracić dziecko z oczu. – wyjaśnia ekspert ze sklepu odblaski24.com.pl.

Lampki ostrzegawcze na rower

Mimo chłodów sporo dzieci nadal korzysta z hulajnogi czy rowerka. W tym przypadku również przyda się kamizelka ostrzegawcza. W odblaski można wyposażyć również sam wehikuł, posiłkując się np.: lampkami ostrzegawczymi, patyczkami na szprychy, kulkami ostrzegawczymi.

Zawieszki odblaskowe na plecak lub tornister

Dla dzieci poruszających się po zmroku nieodzowne są również dodatkowe gadżety odblaskowe. Bardzo dużą popularnością cieszą się samozaciskowe opaski, które zawsze można mieć pod ręką. Mieszczą się bez problemu w każdej kieszeni, czy torebce. Zwinięte w rulonik niemal nie zajmują miejsca. Są na tyle uniwersalne, że pasują i na rękaw i na kostkę. Często noszone są też na torbach, czy plecakach.

– Do lubianych przez dzieci gadżetów należą też zawieszki odblaskowe. Mają one różne kształty: od kółka, czy trójkąta, po serduszko, samochodziki, czy wesołe zwierzątka. Są miękkie, więc można je przypiąć np. do tornistra, worka, czy spodni. – podkreśla specjalista z odblaski24.com.pl.

Odblaski to małe i niedrogie gadżety, których znaczenia najczęściej nie doceniamy na co dzień. Dane lekarzy i policji są jednak alarmujące. Znacznej części wypadków, których przyczyną jest słaba widoczność na drodze można by uniknąć, gdyby dzieci miały gadżety odblaskowe. Obowiązkiem każdego rodzica jest dbałość o zdrowie i bezpieczeństwo swoich dzieci, a więc również zaopatrzenie ich w chociażby kamizelkę ostrzegawczą i zawieszki odblaskowe.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.