Shadow

Zorganizowany kurs języka francuskiego czy nauka indywidualna?

142419502928240900

Języka obcego możemy uczyć się sami lub w grupie na zorganizowanym kursie. Która z tych metod jest lepsza? Jak wybrać to, co będzie dla nas najlepsze i pomoże nam w niedługim czasie osiągnąć znajomość francuskiego na wysokim poziomie?

Zalety nauki indywidualnej

Główną zaletą uczenia się języka na własną rękę jest przede wszystkim elastyczność. Sami możemy bowiem dobrać metodę, która będzie skutkowała i przynosiła najlepsze efekty. Możemy również rozdzielić czas na naukę różnych elementów, aby była ona efektywna – na przykład poświęcić więcej czasu na to, co sprawia nam więcej problemów. Nauka indywidualna to również szansa na czerpanie z niej przyjemności. Wystarczy oglądać filmu po francusku z napisami polskimi bądź angielskimi lub słuchać francuskich piosenek, które mimowolnie wpadną nam w uchu i sprawią, że zapadnie nam w pamięć szereg nowych słówek.

Wady indywidualnej nauki

Nauka indywidualna ma jednak też kilka poważnych wad. Przede wszystkim pojawiają się w trakcie niej problemy z samodyscypliną i systematycznością. Brak „bata” w postaci zadanych prac domowych sprawdzanych przez lektora skutkuje często również powolnym zniechęceniem i znużeniem. Ponadto, nauka na własną rękę często jest nieuporządkowana – jako osoby z małym doświadczeniem z tym językiem często nie mamy pojęcia, co jest w nim ważne, a co nieco mniej. Kluczowym minusem indywidualnej nauki francuskiego jest również brak kontaktu z osobą, która będzie kontrolować nasz akcent.

Kurs: zalety

Jeżeli chodzi o kursy francuskiego Warszawa oraz inne duże miasta oferują nam naprawdę wiele. Nieco gorzej wypadają małe miasteczka, gdzie nie mają swoich siedzib duże szkoły językowe. Jakie argumenty przemawiają za kursami zorganizowanymi? Przede wszystkim lektorzy. Profesjonalni native speakerzy umożliwią nam przyswojenie języka w jego czystej formie i będą nadzorować kolejne kroki przez nas poczynione – od kontroli akcentu po zadawanie coraz to nowych słówek. Kursy umożliwiają również uczenie się na różnych poziomach językowej percepcji – słuchanie, pisanie i mówienie zwykle splatają się w trakcie nich tworząc spójny obraz języka francuskiego.

Wady kursów zorganizowanych

Kursy zorganizowane nie pozostają jednak bez wad. Jedną z nich jest liczba osób w grupie – nikt nie skupia się wyłącznie na nas i naszych barierach, ponieważ oprócz nas w grupie jest jeszcze kilka osób, z których każda jest na nieco innym poziomie. Kolejnym, bardzo poważnym minusem kursów zorganizowanych jest ich cena. Wybranie najtańszego kursu może bowiem skutkować naszym niezadowoleniem, zaś wybranie tego drogiego wcale nie gwarantuje najwyższej jakości usług.

Złoty środek

Aby nasza nauka była najskuteczniejsza warto rozważyć połączenie obu opcji – nauki indywidualnej i kursu, które razem mogą nam przynieść naprawdę dobre efekty w zaskakująco krótkim czasie.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *