Shadow

Złote rady- pielęgnacja włosów

Nie ważne ile garści odżywki nałożysz na włosy one dalej są niesforne i nie współpracują? Może nie w kosmetykach a w nawykach problem? Spójrz na nasze złote zasady pielęgnacji włosów a nuż znajdziesz coś nowego dla siebie!

Zmień nawyk mycia włosów

Myjesz włosy każdego dnia? To poważnie może je wysuszać. Myjąc tak często włosy zmywasz wszelakie oleje, które Twój skalp produkuje by utrzymać Twoje włosy zdrowe i błyszczące. Nie tylko przy częstym myciu pozbywamy się olejków, ale także sprawiamy, że nasz skalp produkuje ich więcej i włosy szybciej się przetłuszczają. Wypróbują taką rutynę:
– Myj swoje włosy trzy do czterech razy w tygodniu maksymalnie. Dawanie swoim włosom przerwy między myciami pomoże im odzyskać balans. Może to być troszkę „przetłuszczający” pierwszy tydzień, ale uwierz nam, warto- po tym czasie włosy się przyzwyczają.
– Myj włosy zimną wodą. Ciepła woda źle wpływa na Twoje włosy i powoduje elektryzowanie się i rozdwajanie końcówek. Mycie zimną wodą zamknie łuski włosów co spowoduje blask włosów.

Delikatność

Pomyśl o swoich włosach jak o swojej ulubionej jedwabnej sukience. Po myciu ręcznym, zwinąłbyś ją w kulkę i wykręcał? Nie, to by zniszczyło kształt sukienki i włókna. Twoje włosy są tak samo delikatne, co znaczy, że musisz uważasz przy kontakcie z nimi.
– Po myciu włosów, delikatnie dotykając je ręcznikiem- on pochłonie wilgoć. Nie musisz ich wyginać i ściskać.

Używaj grzebienia zamiast szczotki. Siłowanie się ze szczotką podczas kiedy Twoje włosy się kołtunią nie jest najlepszym rozwiązaniem- tylko łamiesz i wyrywasz swoje włosy. Grzebień z szeroko rozstawionymi ząbkami powoli poradzi sobie z kołtunami.

Spróbuj unikać stylizowania włosów ciepłem

Odstaw suszarkę, prostownicę, lokówkę i wałki na ciepło- no chyba, że przystojniak z kawiarni zaprasza Cię na randkę.
– Jeśli chcesz używać suszarki, susz włosy tylko zimnym powietrzem.
– Używając lokówki czy suszarki dobrze jest zabezpieczyć włosy serum ochraniającym.

Używaj naturalnych produktów

Reklamy mogą zachwycać cudownymi rezultatami, ale często ich składniki działają „tu i teraz” a na dłuższa metę zostawiają Twoje włosy w gorszej kondycji niż przed ich użyciem. Dostrzeżesz różnicę w odstawieniu syntetycznych szamponów tuż po ich odstawieniu!
– Większość szamponów posiada mocne składniki czyszczące, które czyszcząc włosy automatycznie zrywają z nich warstwe przyjaznych olei- dzięki czemu nasze włosy się puszą. Wypróbuj naturalne produkty, gdzie to same oleje czyszczą włosy.
– Odżywki zawierające aloes czy olej kokosowy nawilżają Twoje włosy i utrzymują je w dobrej kondycji- warto zainwestować w te o wysokiej jakości.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *