Shadow

Kosmetyki mineralne

Makijaż mineralny nie jest wymysłem teraźniejszego rynku kosmetycznego. Już dawno temu, w antycznych kulturach używano kruszonych surowców do barwienia skóry- czy to w celach upiększania czy też typowo rytualnych. Idealnym przykładem będzie kajal i jego wykorzystanie jako eyelinera u Kleopatry(co chętnie naśladujemy w XXIw!). Produkty mineralne początek swój biorą w czasach, kiedy pierwsza kobieta uznała, że potrzebuje lekko przypudrować nosek… właściwie niekoniecznie, ale kiedy próżność człowieka wygrała na antycznym rynku zaczęły pojawiać się pierwsze kosmetyki mineralne.

Kosmetyki mineralne do łask w pełnej formie wróciły do nas w szalonych latach siedemdziesiątych XX wieku- wtedy w sprzedaży pojawiają się pierwsze naturalne kosmetyki. Jedną z najbardziej popularnych marek była Diane Ranger, która importowała Kajal wprost z Egiptu i mieszała go z innymi mineralnymi składnikami. To właśnie w Ameryce, dokładniej Hudson w 1976r Diane założyła pierwszą mineralną markę- Bare Escentuals. Brak wiedzy o prowadzeniu biznesu i żadne zaplecze prawne niestety doprowadziły do sprzedaży marki przez Ranger i przejęcia firmy przez inwestora, który kosmetyki wypromował jako hit.

Kiedy marka rosła, produkty syntetyczne traciły na popularności ze względu na swoją szkodliwość- to właśnie w tych czasach na etykietkach zaczęły się pojawiać składy produktów kosmetycznych! Razem ze składami zaczęły pojawiać się artykuły i badania dotyczące ich wpływu na nasze zdrowie- w tym tego szkodliwego.

Makijaż mineralny powoli wspinał się na szczyt popularności- szczególnie wkupił się w łaski kobiet, które wcześniej o makijażu mogły pomarzyć- zapalenia skóry, uczulenia czy operację w tamtych czasach uniemożliwiały używanie syntetycznych kosmetyków. Wiele kobiet zaczęło też odkrywać, że ich skóra nie toleruje syntetycznych składników- w ten sposób sięgając po ten mineralne. No i nie zapominajmy- lata 70 to początek historii z operacjami plastycznymi- to dzięki nim kosmetyki mineralne stawały się coraz bardziej popularne wśród gwiazd.

W dzisiejszych czasach wybór kosmetyków mineralnych to świadomy wybór- cywilizacje zachodnie coraz częściej sięgają po kosmetyki nie wpływające w żaden sposób na środowisko ani nie posiadające syntetyków. Kosmetyki mineralne dzięki temu są już dostępne w ogromnej gamie kolorów- nie ważne jaki kolor skóry posiadasz, możesz być pewna, że znajdziesz i coś dla siebie. W Polsce trend rozwija się powoli- brakuje nam wiedzy i kogoś, kto mógłby Polki uświadomić w temacie.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *