Shadow

Zioła na odchudzanie

Odchudzanie jest domeną kobiet, które robią to niemal bez przerwy. Kochamy wszelkie nowinki z zakresu dietetyki, nowości w suplementach, ale również, co bardzo cieszy, interesujemy się sportami i zdrowym odżywianiem. Wielu z nas zrozumiało, że nie magiczne pigułki i chemiczne środki, które odchudzą łatwo, szybko i skutecznie, ale zdrowa i racjonalna dieta oraz wysiłek fizyczny, to sprzymierzeńcy naszej figury i naszego zdrowia.

Oczywiście, aby odchudzanie było efektywniejsze i szybsze, to warto wspomóc się pewnymi substancjami, które maja właściwości odchudzające. Mam tu na myśli zioła, które idealnie się do tego celu nadają, a co najważniejsze, nie zaszkodzą naszej wątrobie i nerkom.

Zioła na odchudzanie znane są od dawna i z powodzeniem były stosowane przez nasze mamy i bacie. Warto więc zainteresować się tym tematem i wprowadzić je do naszej diety.

Bardzo pomocnym ziołem na odchudzanie jest pokrzywa. Napar z tego zioła pity trzy razy dziennie sprawi, że oczyścimy organizm z toksyn i jednocześnie dostarczymy wielu cennych witamin i minerałów.

Warto zainteresować się również takimi ziołami, które pomagają spalać tłuszcz. Należą do nich: cynamon, pieprz, papryka ostra czy cynamon. Niby są w każdym domu, ale nie każdy stosuje je regularnie.

Z kolei napary z babki płesznika, podbiału, melisy, bratka czy kwiatu akcji sprawią, że nasz apetyt osłabnie i łatwiej nam będzie zapanować nad wilczym apetytem. Takie napary idealnie sprawdzą się wieczorową porą, gdy większość z nas ma kłopoty z podjadaniem.

Wspaniałe właściwości odchudzające ma również herbatka z liści morwy białej, która pomaga w usuwaniu z organizmu węglowodanów i hamuje rozpad węglowodanów złożonych na cukry proste. Idealne zatem nie tylko dla walczących z nadwagą, ale również dla cukrzyków.

Wspomagajmy się również naparami z mięty, szałwii, rumianku czy lawendy, które delikatnie przyspieszą trawienie i pomogą również utrzymać dobrą wagę.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *