Shadow

Jakie owoce na odchudzanie?

Osoby, które walczą ze zbędnymi kilogramami doskonale wiedzą, że nie wszystkie owoce można bezkarnie jeść podczas diety. Choć oczywiście zjedzenie owocu zawsze jest mniejszym złem niż na przykład hamburgera czy paczki ciastek, to jednak należy pamiętać o tym, że niektóre gatunki owoców zawierają duże ilości cukru. Zatem jakie owoce na odchudzanie? Które wybierać, aby nie martwić się swoją wagą?

Podczas diety odchudzającej największym naszym sprzymierzeńcem będą nasze rodzime jabłka. Zjadajmy co dziennie, choć dwie sztuki, a możemy być pewni, że nasza figura będzie piękna. Zjadajmy je jednak ze skórką, gdyż w niej jest najwięcej witamin i błonnika, który usprawni naszą przemianę materii. Co też niezwykle ważne, to jabłka są dostępne prze cały rok i kosztują naprawdę niewiele.

Kolejne owoce, o których powinniśmy pamiętać podczas diety to jagody, truskawki i maliny. Zawierają dużo wody, mało cukru, mnóstwo witamin i antyoksydantów, które wymiatają z organizmu toksyny. Wszystkie cytrusy, a w szczególności grapefruit przyspieszają spalanie tłuszczu, wspomagają perystaltykę jelit i dostarczają wielu witamin z grupy c.

Z egzotycznych owoców należy wybierać papaję i ananasa. Są one składnikiem wielu suplementów diety na odchudzanie, a to dlatego, że zawierają składniki, które pomagają rozkładać białko. Tym samym oczyszczają organizm, uwalniają z toksyn i przyspieszają trawienie węglowodanów. Pomagają przy wzdęciach, zaparciach i skutecznie pomagają zwalczać celulit.

Podczas diety odchudzającej unikajmy raczej bananów i winogron. Zawierają najwięcej cukru, choć oczywiście w małych ilościach są niezbędne ze względu na zawartość witamin z grupy b.

Sięgajmy zatem po owoce jak najczęściej, cieszmy się ich wyjątkowym smakiem i zdrowotnymi właściwościami.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *