Shadow

Zdrowe odchudzanie.

tape-403590_1280

Diety cud, tabletki magicznie odchudzające czy cudowne zioła, dzięki którym mamy schudnąć bez wysiłku i bez zmiany diety wciąż bardzo absorbują publikę. Niestety wiele osób dopiero gdy na własnej skórze sprawdzi, że te cudowne specyfiki nie przynoszą rezultatów, to zaczynają myśleć i szukać informacji o racjonalnym i zdrowym odchudzaniu.

Jeżeli sami nie wiemy na czym polega takie racjonalne i zdrowe odchudzanie, to warto wybrać się do dietetyka i z jego pomocą wdrożyć się w temat. Oczywiście możemy poszukać też informacji i zasięgnąć porady w sieci, gdyż niektórzy dietetycy i trenerzy pomagają w sposób online.

Pamiętajmy jednak zawsze, że odchudzanie to nie szybki proces, który trwa tydzień czy dwa, a potem wracamy do starych nawyków. Zdrowe odchudzanie to długotrwały proces, który powinien wpłynąć na nasze życie i zmienić nasze życie już na zawsze.

Dlatego bardzo ważny jest wcześniejszy plan, analiza naszego dotychczasowego postępowania i trybu życia a także konsultacja lekarska. Wykonanie podstawowych badań i sprawdzenie czy nie ma przeciwwskazań do treningów jest niezwykle istotne dla naszego bezpieczeństwa.

Kolejna sprawa to zaplanowanie diety i posiłków, które muszą być spożywane regularnie. Zatem musimy cały plan dostosować do naszego trybu życia i w razie konieczności zabierać ze sobą do pracy czy na uczelnię pojemniki z przygotowanym wcześniej posiłkiem. Pamiętajmy, że dieta oparta jest na regularności, dlatego niezwykle istotne jest, aby spożywać 4-5 posiłków w równych odstępach czasu.

Oczywiście posiłki powinny być odpowiednio zbilansowane i kaloryczne. Nieco więcej kalorii muszą mieć zapewnione osoby pracujące fizycznie, inną kobiety, inną mężczyźni, a jeszcze inną dzieci czy nastolatki. Dlatego też choć na początku warto skonsultować się z dietetykiem, który dobierze nam dietę, dokona odpowiednich pomiarów i da wskazówki do dalszego działania.

Zdrowa dieta to dieta zbilansowana, czyli oparta na szeregu produktów, które dostarczą nam energii i wszystkich niezbędnych witamin i minerałów. Posiłki komponujemy ze zdrowej i nieprzetworzonej żywności, unikamy i eliminujemy z diety słodycze, gotowe soki, napoje, chipsy, paluszki i wszelkie tego typu gotowe produkty.

Nasza dieta ma być różnorodna, bogata w warzywa, owoce, chude mięso, nabiał, kasze, ciemne pieczywo, ryż i makaron. Jako przekąski spożywamy orzechy, pestki słonecznika i dyni, a także pamiętajmy o tym, aby pić duże ilości wody niegazowanej i nie podjadać między posiłkami.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *