Shadow

Jak znaleźć czas dla siebie?

czas

Każda kobieta musi każdego dnia pogodzić ze sobą wiele różnych obowiązków. Jest przecież praca, obowiązki domowe, dzieci, szkoła, parter i wiele innych obowiązków, które wynikają z roli matki, pracownika, właściciela firmy etc. Jest tego więc dość sporo i nieraz w natłoku tych wszystkich obowiązków zapominamy o sobie, o swoich potrzebach i potem denerwujemy się, że nie wyglądamy atrakcyjnie i nie czujemy się dobrze w swojej skórze. Zastanówmy się zatem nad tym, jak pogodzić te wszystkie obowiązki, żeby znaleźć czas tylko dla siebie?

Przede wszystkim trzeba rozdzielić domowe obowiązki pomiędzy wszystkich członków rodziny. Robimy więc grafik i wpisujemy co kto i w jakim dniu musi wykonać. Wieszamy go w widocznym miejscu i oczywiście pilnujemy aby każdy wiedział co do niego należy. Początkowo możemy mieć trudność z egzekwowaniem, ale z czasem wszystko się unormuje i zyskamy tym sposobem trochę cennego czasu dla siebie. Ten wolny czas koniecznie spożytkujmy na własne potrzeby, a nie na przykład na przedświąteczne porządki. Wybierzmy się więc do fryzjera, kosmetyczki, a potem na kawę z przyjaciółką. Nie ma nic lepszego na nasze nerwy i problemy niż rozmowa z koleżanką i spacer w parku.

Gdy nie mamy możliwości wyjścia z domu, bo na przykład mamy małe dzieci, to możemy sobie zafundować takie domowe spa. Przygotujmy kosmetyki, zaprośmy koleżanki i wspólnie róbmy maseczki i różne zabiegi kosmetyczne. Do tego dobra kawa, rozmowa, zabawa i z całą pewnością po takim popołudniu będziemy czuć się nie tylko piękne ale też spokojne i spełnione. Pamiętajmy, że o naszym samopoczuciu świadczy nie tylko perfekcyjny makijaż czy fryzura, ale także, a może przede wszystkim nasze samopoczucie psychiczne i spokój wewnętrzny. Zatem dbajmy o relacje z przyjaciółmi, z rodziną, a także szukajmy różnych sposobów na relaks. U jednych będzie to czytanie książki, u innej zaś spacer czy jazda na rowerze. Nie ważne jak, istotne aby nas ten czas odstresował i abyśmy miały siłę i ochotę na wypełnianie naszych obowiązków.

 

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *