Shadow

Jak poradzić sobie z kruchymi paznokciami?

paznokcie

Każda kobieta chce być zawsze piękna i zadbana. Dbamy więc o swoje ciało, o skórę, chodzimy do fryzjera i do kosmetyczki. W dbaniu o swój wizerunek nie możemy też zapominać o swoich dłoniach, gdyż one są wizytówką każdego z nas i to właśnie na nie każdy zwraca najpierw uwagę. Co zatem zrobić i jak postępować gdy nasze paznokcie są słabe, kruche i łamliwe?

Długie, pomalowane paznokcie są uwielbiane przez wszystkie kobiety bez względu na wiek. Jeżeli więc nasze paznokcie nie dają się zapuścić i wciąż się łamią, to znaczy, że potrzebują kompleksowej pomocy.

Gdy mamy słabe paznokcie nie możemy ich obciążać dodatkowo tipsami czy paznokciami żelowymi. Kobiety często tak robią i w rezultacie stan ich płytki paznokciowej jest w opłakanym stanie.

Jednym ze sposobów na poprawienie kondycji paznokci jest ich moczenie w podgrzanej oliwie. W tym celu wystarczy wlać trochę roślinnego oleju do miseczki i delikatnie podgrzać w mikrofalówce, olej ma być ciepły, jednak nie gorący. Moczymy w miksturze paznokcie przez kilka minut i idealnie by było ten zabieg wykonać codziennie. Po takim zabiegu warto wklepać dodatkowo w paznokcie i  w skórki dobry krem pielęgnujący i wówczas zarówno dłonie jak i paznokcie szybko będą się regenerować.

Przy słabych paznokciach bardzo istotne jest również ich piłowanie i tutaj koniecznie stosujmy tylko delikatne pilniki szklane lub papierowe. Tylko one nie będą dodatkowo podrażniać płytki.

Zabiegi zewnętrzne warto połączyć z suplementacją wewnętrzną i tutaj najlepiej przez jakiś czas zastosować witaminę A+E i wyciąg ze skrzypu polnego.

Takie kompleksowe połączenie szybko sprawi, że nasze paznokcie znów będą mocne i będziemy mogły poddawać je zabiegom upiększającym.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *